Tegoroczne Dożynki Gminy Mikołajki zorganizowano w Prawdowie. Mieszkańcy wsi przygotowali prawdziwe wydarzenie kulturalne, na którym nie brakowało wiejskiego jadła, folkloru i dobrej muzyki.

Rodzinny, edukacyjny piknik w Mikołajkach był podsumowaniem całego cyklu festynów organizowanych przez sezon wakacyjny w Gminie Mikołajki.

Edukacja o bezpieczeństwie oraz przedstawienie podmiotów zajmujących się ekonomią społeczną - to główne wątki przewodnie Rodzinnego Pikniku organizowanego przez Gmine Mikołajki i partnerów: WAMA COOP (Stowarzyszenie na rzecz rozowju spółdzielczości i przedsiębiorczości lokalnej), Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Olsztynie oraz Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach.

32 załogi wezmą udział 43. Rajdzie Kormoran, który odbędzie się w najbliższy weekend. Imprezie towarzyszyć będzie muzyczne zakończenie lata.

W związku z organizacją 43. Rajdu Kormoran wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Od wielu lat na terenie Mikołajek dochodzi do naruszania przepisów ruchu drogowego, głównie poprzez zatrzymywanie pojazdów w miejscach objętych zakazem (co wynika ze znaków drogowych) lub poprzez zastawianie chodników, pozostawianie aut w rejonie przejść dla pieszych czy skrzyżowań itp.