Pełne umundurowanie, karabiny na plecach i hełmy z okularami na głowach - w Mikołajkach pojawili się rosyjscy i niemieccy żołnierze, przedwojenni polscy policjanci oraz inni przedstawiciele minionych epok. Wszyscy na motocyklach równie wiekowych, co ich przebrania.

Premiera „Księgi Puszczy Piskiej” w Mikołajkach, w czwartek (14 czerwca) o godzinie 17.00 w Klubie czytelniczym ABC  Centrum Kultury "Kłobuk". W spotkaniu wezmą udział autorzy tekstów i zdjęć oraz bohaterowie „Księgi”. Spotkanie poprowadzi Waldemar Mierzwa, jej redaktor, współautor i wydawca.

Dnia 6 czerwca w Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach przy wielkim zaangażowaniu i pomocy pań z Biblioteki Publicznej odbył się koncert najzdolniejszych uczniów kółka muzycznego działającego przy CK Kłobuk prowadzonego przez Elę Popielarz.

16 czerwca w Mikołajkach na pl. Wolności będziemy mogli podziwiać około setki zabytkowych motocykli. Klub Miłośników Weteranów Rotor organizuje rajd, którego jeden z etapów przebiega przez nasze miasto.

Gmina Mikołajki kontynuuje tradycję festynów rodzinnych organizowanych w poszczególnych sołectwach. W najbliższą sobotę będziemy bawić się w Woźnicach.

Dwudniowe warsztaty prowadzone przez TGD zakończyły się wspólnym, prawie 2 godzinnym koncertem. Frekwencja na zajęciach jak i wśród publiczności na finale dopisała.