Pojawił się ciekawy konkurs dla literackich talentów "W kręgu ogniska domowego na Warmii i Mazurach. Osoby, przedmioty, relacje na warmińsko-mazurskiej wsi XX wieku. Opowiadania wybrane”.

Na terenie targowiska miejskiego w Mikołajkach od dawna dochodzi do niepożądanych i uciążliwych w skutkach zachowań, tzn. spożywania alkoholu, zaśmiecania stoisk handlowych, a nawet ich dewastacji.

Zdiagnozowane zagrożenie nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu działania priorytetowego w okresie od 01.01.2021r. do 30.06.2021r.

Na terenie Gminy Mikołajki uruchomiony został punkt szczepień przeciw COVID- 19, który mieści się w Przychodni POZ „Twoja Rodzinna”, przy placu Handlowym 20.

Z inicjatywy Piotra Jakubowskiego, prezesa Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020, samorządowcy z Mazur zaapelowali do premiera z apelem o ponowną ocenę sytuacji samorządów i przedsiębiorców z obszarów gdzie turystyka stanowi ważną gałąź gospodarki, takich jak Mazury.

Dzisiaj odbyła sie ceremonia pogrzebowa Teresy Borkowskiej. Słynęła z kolorowych kreacji i znali ją wszyscy w Mikołajkach, turyści obowiązkowo robili z nią zdjęcia. Ciepła, życzliwa, zawsze uśmiechnięta - tak ją zapamiętamy.