Prom umożliwiający szybkie dotarcie z Półwyspu Popielańskiego do Mikołajek, Kamienia i Iznoty od 1 czerwca wznowił rejsy.

Kleszcze stały się już aktywne – ostrzega Główny Inspektor Sanitarny. Groźne są zarówno dla zwierząt jak i ludzi. Uważajmy więc wybierając się na spacer do lasu, parku lub na łąkę a po powrocie dokładnie oglądajmy swoje ciało. Pajęczaki przenoszą szereg niebezpiecznych chorób.

Po ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa, Urząd Miasta i Gminy Mikołajki oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, rozpoczyna bezpośrednie przyjęcia klientów. Otwarta została kasa a mieszkańcy mogą swoje sprawy załatwiać bezpośrednio z urzędnikami. Należy jednak pamiętać, że zagrożenie wirusem nadal istnieje stąd zachowanie pewnych środków ostrożności jest wymagane.

Od poniedziałku 18 maja możemy skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Dla takich przedsiębiorców z naszego regionu to bardzo dobra wiadomość.

Ruszył remont mostu w Jorze Wielkiej. Jest to inwestycja związana z budową Mazurskiej Pętli Rowerowej. Po wielu staraniach udało się znaleźć wykonawcę i tym samym rozpocząć jedną z ważniejszych inwestycji, dzięki której skorzystają nioe tylko turyści ale przede wszystkim mieszkańcy Gminy Mikołajki.

Mikołajska Aleja Żeglarzy zmienia swój wygląd. Realizacja tego zadania przebiega równocześnie z przebudową promenady a wynika z dotychczasowego, złego stanu technicznego nabrzeża i jego silnej degradacji przez wodę. Podmyła ona konstrukcję a zniszczenia sprawiały, że spacerowanie tym odcinkiem było utrudnione ze względu na liczne nierówności. Teraz to się zmienia.