Po raz trzynasty mieszkańcy Mikołajek spotkali się podczas Zaduszek Żeglarskich. Parafianie z kościoła Matki Bożej Różańcowej oraz ich znajomi wspominali tych, którzy odeszli, a związani byli z mazurskimi jeziorami.

W mikołajskich Centrum Kultury "Kłobuk" zorganizowano dzisiaj (6 listopada) spotkanie warsztatowe dotyczące ochrony obszarów Natura 2000.

W niedzielę ulicami Mikołajek przeszli wierni z parafii św. Mikołaja oraz Matki Bożej Różańcowej formując Marsz Świętych. 

5 listopada w Centrum Kultury "Kłobuk" dowiemy się jak "oszczędzać i żyć w zgodzie z naturą". Spotkanie informacyjne o dotacjach na projekty proekologiczne zaplanowano na godzinę 18.00.

Miniony weekend w Mikołajkach upłynął pod znakiem dobrych kulinariów. 16-18 października odbyła się V. edycja Weekendu z Szefami Kuchni.

Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do sejmu zdobyło najwięcej głosów w Gminie Mikołajki. Rządząca partia uzyskała 38,55 procent głosów przy frekwencji wynoszącej 49,55 procent. Z kolei w walce o mandat senatora zwyciężyła kandydatka Koalicji Obywatelskiej.