15 tysięcy kilometrów, z czego duża część autostopem. 11 krajów w 111 jedenaście dni. Przygoda 21-letniej Pauliny Żarnoch jest niezwykła, a opowiedziała ją na spotkaniu w swoim rodzinnym mieście.

- Podróżując autostopem można więcej zobaczyć i poznać ciekawych ludzi - zapewnia Paulina Żarnoch, która wybrała się w samotną podróż przez całą Azję. Zajęło jej to dokładnie 111 dni. Pokonała w tym czasie 15 tysięcy kilometrów odwiedzając Chiny, Kazachstan, Gruzję i wiele innych krajów. Przede wszystkim jednak, poznając ludzi i ich kulturę.

- To niesamowite, że młodzi ludzie realizują tak odważne marzenia - mówiła Renata Gawlińska, kierownik Biblioteki Publicznej w Mikołajkach zapraszając na spotkanie z młodą podróżniczką, które odbyło się w Klubie Czytelniczym ABC (Centrum Kultury).

Przybyli na spotkanie z Pauliną słuchali opowieści o innych, różnorodnych kulturach, ciekawych przygodach i anegdotach jakie spotykały ją w Państwie Środka i kolejnych etapach eskapady: wypożyczyła skuter bez uprawnień i wywinęła się szczęśliwie z kontroli drogowej, kupiła motocykl i uniknęła płacenia łapówek za przejazd, spotkała tajskiego mnicha i dogadała się z nim mimo nieznajomości języka a na koniec o mało co nie utknęła na granicy Chińsko - Kazachskiej. Opowieść trwała dwie godziny i mimo wszystko nie udało się Paulinie opowiedzieć o wszystkich perypetiach.

- Chciałam podziękować swojej mamie za wsparcie, które mi udzielała na każdym etapie podróży - powiedziała na koniec Paulina. - Chciałabym być kiedyś taką mamą, jaką ty jesteś dla mnie.

Opowieść Pauliny Żarnoch będzie można usłyszeć także 23 października w Galerii Mech w Olsztynie, o godz. 19.00.

Komentarze  
+9 # ich 2017-10-16 09:48
lipa :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-11 # chi 2017-10-24 08:18
Napisał pryszczaty nastolatek wpatrując się w ekran monitora i przełykając żółć zazdrości. Bowiem jedynym miejscem w jakim był najdalej od swojego komputera to toaleta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # realia 2017-10-26 15:43
moje pryszcze zejdą a azjatyckie :oops:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz