W dniach 2-4 lipca w urokliwym Folwarku Łuknajno, nieopodal Mikołajek odbyło się popularne spotkanie blogerek pod szyldem BlogoweLove.

Organizatorkami były dwie blogerki: Paulina Grochowska (www.oliloli-newlife.com) oraz Emilia Wawrzonkowska (www.mamaisynzgranyteam.pl), która jest jednocześnie mieszkanką Mikołajek.
Celem wydarzenia była integracja i rozwój w sercu Mazur. Pani Justyna Dziak – Głowacka w Folwarku ugościła łącznie 12 blogerek z całej Polski. Uczestniczki przyjechały spod Zakopanego i Warszawy, z Pomorza i Łodzi specjalnie na nasze kochane Mazury. Organizatorki zadbały o to,aby uczestniczki poznały dawne mazurskie zwyczaje, odpoczęły od codzienności i wzięły udział w warsztatach.

W programie była nauka gwary mazurskiej, tradycyjne mazurskie zawody w wożeniu wody w taczce i rzucie ziemniakiem. Pani Ania z „Cuda Wianki” pokazała uczestniczkom jak można wykorzystać naturalne rzeczy znalezione na drodze, czy w lesie i stworzyć z nich prawdziwe dzieła sztuki. Nie mogło zabraknąć również warsztatów kulinarnych prowadzonych przez Panią Kasię z Folwarku, podczas których Uczestniczki pierwszy raz robiły prawdziwą mazurską babę. Istny rarytas! Blogerki miały możliwość zapoznania się z najpiękniejszym regionem Polski, jego tradycją i ofertą kulturową. Przy okazji spotkania udało nam się wesprzeć cel charytatywny i uzbierać aż 2100zł na artykuły pierwszej potrzeby dla rodziny Elwiry Hanasz, jednej z mieszkanek Mikołajek.
Najserdeczniejsze podziękowania należą się sponsorom spotkania, jak i zbiórki charytatywnej.

Organizatorki w tym miejscu pragną wyrazić swoje podziękowanie lokalnym przedsiębiorcom za chęć wzięcia udziału w spotkaniu:
* Całej ekipie Folwarku Łuknajno
* Ani Mikołajczyk z pracowni Cuda Wianki
* Pani Katarzynie Kiwier – Janowskiej z Pracowni Tortów Słodka Fantazja
* Pracowni na Leśnej
* Wioletcie Grabowskiej – Domki u Dobrusi
* Mateuszowi Klimkowi
* Paulinie Szyłejko Salon Look Style
* Prezesowi Spółdzielni Handlowo – Produkcyjnej Oktawiuszowi Grabowskiemu

Autor: Emilia Wawrzonkowska

Dodaj komentarz