Miniony weekend minął pod znakiem energetycznej muzyki oraz najlepszych kulinariów. Dni Mikołajek to koncerty, animacje i promocja potraw z ryb pochodzących z mazurskich jezior.

Piątek z Enejem

Święto miasta rozpoczęło się w piątkowy wieczór. Po oficjalnym otwarciu dokonanym przez burmistrza Piotra Jakubowskiego oraz przewodniczącego rady miejskiej Antoniego Rakusa, na scenę zaproszono małżonków obchodzących "złote gody", czyli 50. rocznicę małżeństwa. Wyróżnionym medalami prezydenta RP przygrywała Orkiestra Dęta z Poddębic.

 

Wieczór zamknął zespół Enej. Gwiazda dni Mikołajek porwała tłum zebrany na placu Wolności kilkukrotnie bisując, by następnie spedzić z fanami jeszcze chwilę po koncercie rozdając autografy.

Galerię zdjęć z tego dnia znajdziecie tutaj.

 

Kulinarna sobota

Drugi dzień jubileuszu miasta to uczta dla miłośników dobrego jedzenia. Ponad tona ryb została przygotowana pod różnymi postaciami, a uzupełnieniem stoisk kulinarnych były animacje na scenie prowadzone przez żeglarską załogę kapeli Zejman i Garkumpel. Przygotowano atrakcje i konkursy dla dzieci, dorośli sprawdzali się w rywalizacji m.in. na najszybszego sprawiacza ryb. Kucharze walczyli zaś o miano najlepszego przygotowując swoje popisowe dania. Oceną ich wysiłków zajęło się jury pod przewodnictwem Grzegorza Łapanowskiego.

 

Na scenie po godzinie 19.00 pojawił się zespół HLA 4 Transplant promując ideę transplantologii, następnie przenieśliśmy się na brzeg naszych jezior, gdzie odbyła się parada statków. Kilkanaście jednostek przepłynęło z jeziora Mikołajskiego by zrobić nawrotkę na jeziorze Tałckim i czekać na Króla Sielaw. Symbol Mikołajek pojawił się w towarzystwie rybaków. Od teraz, przez cały letni sezon, będzie strzegł wodniaków obserwując ich ze swojego miejsca przy moście drogowym.

Zwieńczeniem tego dnia był pokaz fajerwerków oraz koncert The Voice Band. Monika Pilarczyk, Martyna Pawłowska i Kamil Bijoś rozgrzali scenę do czerwoności, a pomagał im DJ prowadząc dyskotekę w centrum miasta do późnych godzin nocnych.

Galerię zdjęć z tego dnia znajdziecie tutaj.

 

Rodzinna niedziela

Ostatni dzień Dni Mikołajek to spotkanie przed Centrum Kultury "Kłobuk". Główną atrakcją było święto koloru. Splash of Colors jak zwykle zgromadził głównie najmłodszą część gości biorących udział w wydarzeniu. Prócz tego na atrakcje składały się stoiska z balonikami, pompowany plac zabaw, zjeżdżalnie czy ścianka wspinaczkowa. Również Meloradio przygotowało swoje atrakcje razem ze studiem plenerowym. 

Dodaj komentarz