Rodzinny, edukacyjny piknik w Mikołajkach był podsumowaniem całego cyklu festynów organizowanych przez sezon wakacyjny w Gminie Mikołajki.

Festyny odbywające się w poszczególnych sołectwach od początku wakacji były finansowane z programu MSWiA pod nazwą "Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”. W jego ramach organizowana jest "Mikołajska Akademia Bezpieczeństwa- edukacja na rzecz bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i seniorów Gminy Mikołajki”. Stąd na impreza obecność m.in. ratowników Mazurskiego Pogotowia Ratunkowego uczących zasad udzielania pierwszej pomocy. 

Edukacja w zakresie bezpieczeństwa uzupełniona została poprzez promocje ekonomii społecznej. Jak dowiedzieliśmy się podczas pikniku, którego partnerem było Stowarzyszenie WAMA COOP, ekonomia społeczna jest uzupełnieniem sektora prywatnego i publicznego. Pomaga zapobiegać wykluczeniu społecznemu i łagodzi napięcia społeczne. Mówiąc szerzej: ekonomia społeczna wspomaga proces budowania społeczeństwa obywatelskiego. Obejmuje ona m.in. wsparcie stowarzyszeń i właśnie one przygotowały stoiska, na których można było dowiedzieć się czym zajmują się organizacje działające na terenie naszego powiatu.

Całość uzupełniała zabawa: animacje dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie czy fotobudka. Mikołajscy gestorzy przygotowali także poczęstunek: Hotel Amax zasponsorował gar pysznej zupy, a Bella Italia Mikołajki znakomitą pizzę prosto z pieca. Pracownicy Centrum Kultury "Kłobuk" mieli z kolei dyżur przy grillu.

Oprawę muzyczną zapewniali zaś młodzi, utalentowani muzycy z Mikołajek: grupa dziecięca z Zespołu Oświatowego w Mikołajkach przygotowana przez Sylwię Brzozowską oraz kapela Three Generation.

Zdjęcia i filmy z Pikniku zobaczyć możecie na naszej stronie społecznościowej.

Dodaj komentarz