Kościół Zielonoświątkowy w Mikołajkach od trzech lat organizuje na początku wakacji półkolonie, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród miejscowych dzieci. Również w tym roku odbyły się takie półkolonie, które sprawiły, że wakacje 35 dzieci stały się bardziej kolorowe i wesołe.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, gier i zabaw. Dzieci mogły brać udział w warsztatach plastycznych, kulinarnych, cukierniczych, a także w grach i zabawach scenicznych. Były zabierane w dalekie wędrówki nad rzeki cudów podczas spotkań podróżniczych... Zaproszono pięciu animatorów zabaw, którzy przyjechali z Białegostoku i przywieźli z sobą ogromne, barwne zjeżdżalnie, zwane dmuchańcami. Animatorzy nie pozwalali nudzić się dzieciom. Było mnóstwo zabaw, gier i konkurencji. Niektóre dzieci miały okazję pierwszy raz wziąć udział w podchodach i biegu na orientację. To było dla nich  naprawdę wielką frajdą. Przez całe półkolonie pogoda dopisywała, humory też. Dzieci miały zapewnione całodzienne wyżywienie – śniadania, dwudaniowe obiady, desery, a w tym lody, owoce słodycze. Półkolonie skończyły się. Dzieci z tego powodu są bardzo niezadowolone, bo chciałyby przez całe wakacje w nich uczestniczyć.
Organizatorzy zaznaczają, że te półkolonie mogły odbyć się dzięki pomocy wielu dobrych ludzi z Mikołajek - przedsiębiorców oraz indywidualnych darczyńców, w tym rodziców dzieci, które  spędzały czas na półkoloniach, a także dzięki kreatywnym ludziom z Kościoła Zielonoświątkowego.
Za pomoc i wsparcie wszystkim serdecznie dziękują!

Anna Lambert

Dodaj komentarz