Biuro Rachunkowe

W piątek dnia 9 marca o godz. 18.00 w klubie czytelniczym ABC Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Mikołajkach zorganizowała wspaniałe przyjęcie z okazji Dnia Kobiet.

Na początku pani kierownik biblioteki Renata Gawlińska powitała zgromadzonych gości i przybliżyła okoliczności obchodów tego święta w Polsce i na świecie.

Następnie członkinie Mikołajskiego Klubu Poezji Katarzyna Włodarska i Irena Kozak zaprezentowały swoje wiersze o kobietach napisane specjalnie na tę uroczystość.
Później Katarzyna Włodarska przeczytała mini – przewodnik dla mężczyzn „Jak uszczęśliwić kobietę?. Opracowany w humorystyczny sposób wzbudził nie tylko refleksję, ale również uśmiechy na ustach gości.
Następnie Przewodniczący Rady Miejskiej pan Sławomir Gawliński złożył wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia podkreślając, jak ważną rolę odgrywają w życiu społeczno- kulturalnym naszego miasta i całej gminy. Potem wręczył zgromadzonym kobietom słodkie prezenty.

Punktem kulminacyjnym programu był koncert Kuby Michalskiego pt.”Będziesz moją panną”. W repertuarze  znalazły się przede wszystkim piosenki o kobietach i dla kobiet m.in. Leonarda Cohena i Marka Grechuty, a także kompozycje wykonawcy do wierszy Bolesława Leśmiana, Adama Asnyka, Juliana Tuwima i Adama Mickiewicza.

Kuba Michalski to autor tekstów, kompozytor, wokalista i gitarzysta. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Jego solowy występ, przepiękny głos i mistrzowski akompaniament na gitarze klasycznej wzruszył i zaczarował wszystkie kobiety. Nie mogły wyobrazić  sobie lepszego prezentu z okazji swojego święta.

Po nagrodzeniu Kuby Michalskiego zasłużonymi gromkimi brawami, goście udali się na słodki poczęstunek.
Wieczór upłynął w miłej i przyjemniej atmosferze. Kobiety cieszyły się, że to święto tak popularne w okresie PRL-u, a potem nieco zapomniane, znów przeżywa „drugą młodość”.

Z pewnością trud włożony przez organizatorów tej imprezy w jej realizację nie poszedł na marne. Kobiety poczuły się ważne, dowartościowane i pełne optymizmu. Niezapomniane przeżycia zabrały w sercach do domów i na pewno dzień ten na długo pozostanie w ich pamięci.

Katarzyna  Włodarska z Mikołajskiego Klubu Poezji

Dodaj komentarz