Trwają przygotowania do I Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Wróćmy na Jeziora. Wydarzenie poświęcone jest polskim artystom, którzy odeszli.

Projekt skierowany jest do młodych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, którzy cenią polskich artystów i ich dorobek artystyczny. Festiwal odbędzie się w dniach 23-24 marca w Centrum Kultury „Kłobuk”.

-Chcemy przede wszystkim ocalić od zapomnienia twórczość nieżyjących artystów. To cel, który w głównej mierze przyświeca nam podczas organizacji tego wydarzenia. To idealna okazja do odkrywania młodych talentów oraz krzewienia dorobku artystycznego polskich twórców wśród młodzieży. To również idealna forma promocji miasta – mówią organizatorzy festiwalu.

Podczas dwudniowego wydarzenia uczestnicy prezentować będą utwory artystów takich jak: Zbigniew Wodecki. Czesław Niemen, Andrzej Zaucha, Krzysztof Klenczon, Ryszard Riedel, Anna Jantar, Kora Jackowska, Grzegorz Ciechowski, Ada Rusowicz, Kasia Sobczyk, Irena Jarocka.

Uczestnicy konkursu zostaną podzieleni na 3 kategorie wiekowe oraz zespoły. Aby wziąć udział w festiwalu należy przesłać do 6 marca nagranie wybranego przez siebie utworu. Organizatorzy dopuszczają amatorskie nagrania (np. telefonem komórkowym). Demo należy wysłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie na adres Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach. Komisja oceniająca występy składać się będzie m.in. z finalistów The Voice of Poland.

Patronat nad festiwalem objął Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.

Regulamin oraz karta zgłoszeń I Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Wróćmy na Jeziora dostępne są TUTAJ.

Facebook Festiwalu

Dodaj komentarz