Rekordowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w ubiegłą niedzielę w Mikołajkach. Do puszek trafiło 34 748 zł.

Od godziny 9:00 po ulicach miasta kwestowali wolontariusze z mikołajskich szkół. W tym samym czasie w hali sportowej rozpoczął się IX Halowy Turniej Piłki Nożnej "Gramy bez napinki!" organizowany przez MKS Kłobuk Mikołajki. Podczas turnieju licytowano m.in. sprzęt sportowy. Zyski z zapisów oraz dochody z aukcji zostały w całości przekazane na rzecz orkiestry. Zwycięzcą turnieju została drużyna Robert's Port.

Do wspólnej zabawy po raz kolejny włączyła się grupa morsów. O godzinie 13:00 na plaży miejskiej weszli do lodowatej wody, gdzie również przeprowadzili zbiórkę pieniędzy. Główna część imprezy rozpoczęła się w Centrum Kultury "Kłobuk". W sali widowiskowej ze swoim repertuarem wystąpili uczniowie ze szkół gminnych, Aniołki Magnusa, Roman Tkaczyk oraz zespół Three Generations. Pomiędzy występami odbywały się licytacje. Największy zainteresowaniem cieszyło się całoroczne zezwolenie wędkarskie z zestawem, które wylicytowano za 1000 zł.
Mikołajski Sztab WOŚP zebrał łącznie rekordową kwotę w wysokości 34 748 zł.
Organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom, darczyńcom i każdej osobie, która wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dodaj komentarz