Na czas zagrożenia epidemicznego w Mikołajkach ograniczono funkcjonowanie instytucji publicznych a władze apelują o pozostanie w domu.

Urząd Miasta i Gminy oraz MGOPS zamknięty dla interesantów


W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników zamknięto do odwołania Urząd Miasta i Gminy oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Sprawy można załatwiać telefonicznie oraz poprzez e-mail. Korespondencję można kierować na adresy e-mail widniejące na głównych stronach internetowych oraz za pośrednictwem platformy ePUAP.
W holu przy wejściu głównym udostępnione zostaną druki niezbędnych dokumentów, które w razie potrzeby będzie można pobrać. Umieszczona zostanie tam także skrzynka podawcza, do której można będzie wrzucić korespondencję skierowaną do Urzędu i MGOPS.
Osobiście będzie można jedynie załatwiać sprawy związane z rejestracją zgonów i urodzeń. W tym celu należy bezwzględnie wcześniej skontaktować się z Zastępcą Kierownika USC pod nr telefonu: 87 42 19 061.
W dniach 25 i 26 marca będą wypłacane świadczenia rodzinne i z funduszu alimentacyjnego. Osoby, które muszą odebrać świadczenie w kasie, zobowiązane są stawić się w godzinach 9.00 – 12.00. Osoby będą wpuszczane pojedynczo.
Telefon do sekretariatu Urzędu 87 42 19 050.
Kasa Urzędu także będzie nieczynna. Wszelkie opłaty można dokonywać elektroniczne na rachunek bankowy: 08 9350 0001 0000 0329 2072 0004, w przypadku opłat za gospodarowanie odpadami na nr: 93 9350 0001 0000 0329 5000 0252, lub w placówkach bankowych oraz na poczcie.

Spis telefonów i adresów e-mail znajdziecie tutaj.

 

Zawieszenie wszystkich imprez na terenie Gminy Mikołajki

W związku z zaleceniami ministerstwa zdrowia oraz głównego inspektora sanitarnego w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego z dniem  13 marca 2020 r. zawieszono organizację wszystkich imprez na terenie Gminy Mikołajki oraz działalność Centrum Kultury „Kłobuk„, w tym Biblioteki Publicznej łącznie z filiami.

 

Zasady opieki zdrowotnej w Mikołajkach na czas pandemii
Mieszkańcy Mikołajek proszeni są by w miarę możliwości ograniczali osobiste wizyty w przychodni i zastąpili je konsultacjami telefonicznymi. NZOZ Medyk wprowadza teleporady, które zastąpić mają wizyty u lekarza. Drzwi przychodni pozostają otwarte jednakże przyjmowani będą tylko pacjenci umówieni telefonicznie na wizytę.
Nr telefonu do uzyskania teleporady: 516 321 275
Nr telefonu: 87 421 50 41, 87 421 50 42
Większość spraw można załatwić przez telefon (np. receptę, skierowanie, zwolnienie ZUS ZLA).

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa zostają wprowadzone nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów:
- Rejestracja pacjentów tylko telefoniczna;
- Pacjentom udzielane będą teleporady w godzinach pracy przychodni;
- W sytuacji, kiedy jest to niezbędne pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza i wtedy możliwe będzie wejście do przychodni;
- Nie należy zgłaszać się po recepty – prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłosić telefonicznie;
- Punkt szczepień i poradnia dzieci zdrowych – nieczynny

Całodobowa infolinia NFZ – 800 190 590 (To Telefoniczna Informacja Pacjenta, gdzie uzyskamy informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem)

Rekomendowana strona z rzetelnymi, potwierdzonymi informacjami na temat koronawirusa: www.gov.pl/koronawirus
Wszystkie publikowane na tej stronie informacje to oficjalne komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, opracowane na podstawie danych ECDC oraz WHO.

Komentarze  
0 # ROBI 2020-04-07 10:13
Ale może jednak jakiś urzędnik gminny odpowie co z podatkami gminnymi i opłatami za koncesje alkoholowe działalność zakazana a płacić kazali ????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz