Biuro Rachunkowe
Pieśni żeglarskich w wykonaniu 74-osobowego chóru szantowego "Frische Brise" z Dolnej Saksonii będziemy mogli posłuchać we wtorek (31 lipca) o godzinie 19.30 w Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach. Wstęp bezpłatny.
Początki istnienia chóru sięgają 1988 roku. W jednej z knajpek w miejscowości Nienstedt am Deister spotkało się 12 miłośników żeglarstwa na wspólnym śpiewaniu. Z tych „knajpianych spotkań" powstał w przeciągu kilku lat chór szantowy, który obecnie zrzesza 74 aktywnych muzyków.

Na swoim koncie mają aktualnie 5 płyt i mnóstwo koncertów po całym świecie. Występowali w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Afryce Płd., Kanadzie, Czechach, Krajach Bałtyckich, na Majorce oraz w Chinach. Koncertowali podróżując po Morzu Bałtyckim, Północnym oraz Śródziemnomorskim. Chór współpracował z mistrzynią świata w grze na akordeonie – Christą Behnke. Tak powstały najsłynniejsze pieśni chóru: „Kinder des Nordens", „Der alte Seebär hat die Schnauze noch nich voll", „Mississippi-Hippie-John" i „Keine Windjammer mehr".

Członkowie zespołu grają m.in. na akordeonie, gitarze basowej i perkusji. Podczas swojej wizyty w Polsce zaprezentują szanty głównie w języku niemieckim, ale nie tylko.

 

Dodaj komentarz