Biuro Rachunkowe

Za nami pierwszy dzień Dni Mikołajek. Urodziny miasta zaczęły się muzycznie, w chwili obecnej trwa kulinarny festiwal rybny.

Piątek wieczór w Mikołajkach wypełniła muzyka. Na scenie rozstawionej na pl. Wolności wystąpiły jako pierwsze dzieciaki przygotowane przez Sylwię Brzozowską, nauczycielkę Zespołu Oświatowego. Od pieśni o legendzie Króla Sielaw, po wakacyjne utwory - to repertuar zespołu "Mikołajki", który rozbawił zgromadzoną publiczność i przygotował do oficjalnego otwarcia Dni Mikołajek. Ceremonię prowadzili burmistrz Piotr Jakubowski i przewodniczący rady miejskiej Sławomir Gawliński.

Na uroczystości pojawili się znakomici goście m.in.: Wioletta Śląska - Zyśk - wicemarszałek województwa warmińsko - mazurskiego, Marcin Domian - doradca wojewody, Antoni Karaś - starosta mrągowski oraz przedstawiciele miast partnerskich Łeby i Szczyrku. 

Scena była też miejscem niezwykłej uroczystości - 6 par obchodziło jubileusze małżeńskie. Otrzymali medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie - 50 i 60 lat.

Punkt kulminacyjny, to występ znanej wokalistki Ani Dąbrowskiej. Tym wydarzeniem zakończono pierwszy dzień święta miasta.

 

Sobota kulinarna

W sobotę od rana pl. Wolności zapełniały tłumy. Przygotowano ponad tonę ryb na różne sposoby: od smażonej po gotowaną. Znaleźć można tak nietypowe dania jak np. pączki z ryby. I wszystko przygotowywane na miejscu, na oczach degustatorów przybyłych do centrum miasta. Wydarzenie prowadzi kucharz Grzegorz Łapanowski.

 

Dodaj komentarz