Od kilku dni mikołajski sztab pracuje nad 29. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie znajdują się tradycyjne punkty: aukcje, aktywności oraz koncerty lokalnych muzyków. I choć z powodu pandemicznych obostrzeń organizacja wydarzenia jest bardzo trudna, wolontariusze z Mikołajek nie poddają się i szykują naprawdę atrakcyjny finał.

Aukcje przeniesiono do Internetu i na portalu allegro wylicytować mnożna wiele atrakcyjnych rzeczy ufundowanych przez mikołajskich darczyńców. W sztabie pospolite ruszenie. Ramię w ramię z młodzieżą pracują seniorzy. Oni również włączają się do orkiestrowego grania. Jeśli zaś chodzi o muzykę, to popłynie ona ze sceny Centrum Kultury „Kłobuk” – wprost do Internetu.

Warto śledzić stronę społecznościową na Facebooku mikołajskiego sztabu a w niedzielę od godziny 12.00 wybrać się na spacer promenadą.

Mikołajskich wolontariuszy w mieście spotkać możecie od godziny 10.00. W organizację finału włączyły się także lokalne kluby sportowe i stowarzyszenia. W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

Dodaj komentarz