Kom. Izabela Świąć od końca lutego pełni funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Mikołajkach. Zmiany zaszły też w Mrągowie - nowym komendantem jest mł. insp. Robert Wierciszewski, a jego zastępcą podkom. Andrzej Jaźwiński.

Izabela Świąć w szeregi Policji wstąpiła w 2001 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczęła służbę w Referacie I Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej Komisariatu Policji Warszawa Praga Północ. W sierpniu 2005 roku powróciła na Mazury i kontynuowała swoją karierę w Referacie Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Od maja 2013 roku była specjalistą Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Pod koniec 2019 pełniła obowiązki Naczelnika Wydziału Kryminalnego mrągowskiej komendy. W międzyczasie policjantka ukończyła szkolenie specjalistyczne w Szkole Policji w Pile o profilu dochodzeniowo-śledczym. W 2015 roku z wynikiem bardzo dobrym ukończyła drugi stopień studiów o kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Robert Wieriszewski służbę w policji rozpoczął w 1991 roku pracując na różnych stanowiskach zdobywając szerokie doświadczenie zawodowe.  Na początku służył w Komisariacie Policji w Mikołajkach pracując służbie patrolowej. W 2000 roku rozpoczął służbę w zespole kryminalnym. Po trzech latach objął stanowisko dyżurnego na stanowisku kierowania mrągowskiej komendy. Po roku awansował na stanowisko Kierownika Zespołu operacyjno-rozpoznawczego w Wydziale Kryminalnym, gdzie pracował przez kolejnych pięć lat. W 2009 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Mikołajkach, a siedem lat później objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. 

Andrzej Jaźwiński służy w Policji od ponad 26  lat. Swą służbę rozpoczął w 1994 roku, jako kursant Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Rok później na własną prośbę, przeniesiony został do pełnienia dalszej służby w Komisariacie Policji w Mikołajkach. To tam przeszedł kolejne szczeble w karierze zawodowej, począwszy od służby patrolowej, którą pełnił przez pięć lat by w 2000 roku zostać dzielnicowym. Po siedmiu latach awansował na stanowisko Kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. W 2016 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Mikołajkach.

źródło: mragowo.policja.gov.pl

Komentarze  
0 # bolek 2020-04-29 18:36
haha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz