Na terenie targowiska miejskiego w Mikołajkach od dawna dochodzi do niepożądanych i uciążliwych w skutkach zachowań, tzn. spożywania alkoholu, zaśmiecania stoisk handlowych, a nawet ich dewastacji.

Z oczywistego względu do tego procederu dochodzi wyłącznie po zakończeniu handlu, przy czym głównie w godzinach wieczorowo-nocnych. Z naszego rozpoznania wynika, że spotykające się w tym miejscu osoby to nie tylko dorośli, ale również młodzież. Ostrzegamy zatem, że spożywanie alkoholu w miejscach do tego niewyznaczonych, zaśmiecanie miejsc publicznych, niszczenie czy uszkadzanie mienia to czyny prawnie zabronione i zagrożone karą nie tylko grzywny, ale ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności. Przypominamy również, że niepełnoletność sprawcy nie chroni go przed odpowiedzialnością, zatem uprzedzamy też rodziców, aby baczniej monitorowali sposób spędzania wolnego czasu przez swoje dzieci.    

Komentarze  
0 # Mirek 2021-02-25 18:07
Proszę założyć monitoring bardziej oświetlić targowisko lampy czułe na ruch energooszczędne mandaty zero tolerancji dla nieproduktywnych ludzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz