Biuro Rachunkowe

Na terenie Mikołajek systematycznie dochodzi do naruszenia przepisów ruchu drogowego, głównie poprzez zatrzymywanie pojazdów w miejscach objętych zakazem lub wbrew przepisom ruchu drogowego, w tym związanych z naruszaniem zakazów postoju na chodniku i w rejonie skrzyżowań.

Wynika to nie tylko z ujawnianych wykroczeń, ale również ze systematycznych, ale często potwierdzanych skarg telefonicznych oraz zgłoszeń nanoszonych w internetowej aplikacji pt. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Lokalna Policja za cel postawiła sobie zminimalizowanie tych wykroczeń, dlatego apeluje o bezwzględne respektowanie przepisów, bo ostrzega, że konsekwencje to nie tylko pouczenie, ale również kilkuset złotowe grzywny i strata punktów karnych. Dlatego zatrzymując pojazd nawet na chwilę sprawdź, czy nie stoi znak drogowy zakazujący takiego manewru, a jeśli takiego znaku nie ma, to upewnij się, że nie zastawiłeś chodnika, przejścia dla pieszych lub nie utrudniasz ruchu innym kierowcom. Wszystkim mieszkańcom miasta i gminy Mikołajki oraz osobom przyjezdnym przypominamy, że zatrzymywanie i postój pojazdów są dopuszczalne tylko w miejscach i warunkach, które nie naruszają przepisów ruchu drogowego.

Komentarze  
+2 # Edyta 2018-08-08 13:40
Policja ostrzega a kierowcy i tak pakują gdzie i jak chcą. Czasami trudno poruszać się spacerówka i z dzieckiem obok. Dostali by raz i drugi mandat to może by się nauczyli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz