W Mikołajkach odbyło się spotkanie wszystkich Członków SWJM z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Tematem było połączenie Mazurskiej Pętli Rowerowej z propozycjami przebiegu uzupełniających ją szlaków w oparciu o drogi wojewódzkie i krajowe.

 

Drogi rowerowe w pasie dróg krajowych i wojewódzkich mają tworzyć kompletne połączenia miast i wsi. Oprócz roli turystycznej mają ułatwiać mieszkańcom dojazd rowerem do szkoły, pracy czy sklepu. Zadaniem każdego z samorządów uczestniczących w projekcie jest podjęcie wspólnych i skoordynowanych działań na rzecz przystąpienia do realizacji inwestycji przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Ponadto mają wytyczyć szlaki rowerowe oraz przygotować dokumentację techniczną. A turystyka rowerowa to bardzo ważna dziedzina na Mazurach.

 

Projekt rozbudowy powstaje w ramach programu „Rozwój niskoemisyjnego transportu w obszarze funkcjonalnym Wielkich Jezior Mazurskich poprzez rozbudowę połączeń z Mazurską Pętlą Rowerową oraz rewitalizację dróg krajobrazowych”. Środki na inwestycję pochodzą ze środków Krajowego Programu Odbudowy i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa W-M na lata 2021-2027. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2026 roku.

Komentarze  
+8 # Cup Class 2020-10-09 11:32
W końcu mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać z uroku Mazur ,trzeba się spieszyć bo za trzy lata wchodzą koparki aby budować s16 po dwuletniej hałaśliwej budowie tysiące tirów zaleje hałasem i smrodem Mazury w promieniu 10 km od osi . szkoda bo wtedy te szlaki szybko zarosną bo gminy zbankrutują z powodu upadku turystyki .ja bym nie chciał przyjechać do miejsc gdzie całą dobę słychać jazgot tirów .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz