Od 1 kwietnia obowiązują nowe zalecenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Warto śledzić komunikaty także o pracy lokalnych instytucji. A te pracują inaczej niż zwykle.

 

Mikołajski Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wprowadził rotację kadry ale nie zawiesił swojej działalności. Wszelkie wnioski o pomoc są rozpatrywane na bieżąco, jednak osoby korzystające z pomocy ośrodka proszone są by w miarę możliwości korzystały z drogi elektronicznej lub telefonicznej. Podania składać można także do skrzynek dostępnych w korytarzu.

Problemy z którymi muszą sobie radzić pracownicy MGOPS są za to innej natury – nie mogą prowadzić wywiadów środowiskowych poprzez wizyty domowe. Wszystko musi obywać się telefonicznie.

MGOPS nadzoruje także wypłatę zasiłków oraz wydawanie pomocy z Banku Żywności. Tutaj zmiany dotyczą społecznego dystansu: osoby obsługiwane są np. pojedynczo.

Pracownicy MGOPS nadal świadczą usługi opiekuńcze w terenie i współpraca z mieszkańcami ułatwi dotarcie do potrzebujących. Stąd apel by w tym czasie nie być obojętnym na los innych.

 

Dodaj komentarz