Tegoroczne Dożynki Gminy Mikołajki zorganizowano w Prawdowie. Mieszkańcy wsi przygotowali prawdziwe wydarzenie kulturalne, na którym nie brakowało wiejskiego jadła, folkloru i dobrej muzyki.

Dożynki zlokalizowano na terenie przy Hotelu Gołebiewskim. Rozpoczęły się o godzinie 14.00 mszą świętą celebrowaną przez ks. dziekana Marka Święcha. Jej zwieńczeniem był obrządek poprowadzony przez zespół Kuźnia Warmińska. Skoczna muzyka i humorystyczne historie nawiązywały do tradycji regionu. W kolorowych strojach artyści prezentowali się na wspaniale. 

Na zakończenie zaproszono na scenę starostów dożynek i burmistrza Piotra Jakubowskiego, któremu przekazano poświęcony, tradycyjny chleb. Trafił on następnie do uczestników wydarzenia, a dopiero po tej ceremonii zaproszono do stoiska z wiejskim jadłem. W tym roku prócz Prawdowa, specjały przyjechały ze Starych Sadów, Woźnic, Kolonii Mikołajki, Górkła, Cudnoch, Stawku, Olszewa. Było w czym wybierać: słodkie ciasta, nalewki oraz wybór wędlin, pierogów, krokietów... ciężko wymienić wszystkie potrawy. Furorę zrobił także pieczony dzień ufundowany przez Koło łowieckie "Śniardwy" w podzięce rolnikom, którzy pozwalają polować myśliwym na swoich polach.

Wśród muzycznych akcentów wymienić należy zespół Black Jack, mikołajską kapelę Three Generation oraz Grahit umilający dożynki do późnych godzin nocnych. Były też animacje dla dzieci i dorosłych: swoich sił można było próbować m.in. podczas zawodów w dojeniu krowy.

Galerię zdjęć znajdziecie na naszej stronie FB.

Dodaj komentarz