W Gminie Mikołajki kolejne weekendy sierpnia poświęcone są edukacji związanej z bezpieczeństwem. Pikniki Rodzinne, na których organizoawne są m.in. kursy pierwszej pomocy, odbywać się będą w każdą sobotę sierpnia.

Najbliższe wydarzenie zaplanowano w Zełwągach. Tam na plażę wiejską organizatorzy zapraszają już 17 sierpnia od godziny 16.00. Tydzień później (24 sierpnia) taki piknik odbędzie się w Cudnochach. Kolejny weekend (31 sierpnia) to zabawa w Tałtach.

Podczas każdego z Pikników realizowany jest program "Mikołajska Akademia Bezpieczeństwa- edukacja na rzecz bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i seniorów Gminy Mikołajki”. Organizowana jest ona przy wsparciu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”. Odbędą się m.in. pogadanki z ratownikami dotyczące pierwszej udzielania pomocy. Wiedza jaką zdobędą mali i duzi uczestnicy pikniku obejmie zarówno wzywanie pomocy do osoby poszkodowanej, jak i samej resuscytacji.

Wstęp na wydarzenie jest otwarty dla wszystkich.

Dodaj komentarz