Biuro Rachunkowe

Po raz kolejny stoisko projektu "Rowerowe Mazury" okazało się jednym z najchętniej odwiedzanych podczas targów Bike Expo, które odbyły się w miniony weekend na PGE Stadionie Narodowym.

Trenażery z firmy Velo - specjalne 'elektroniczne" rowery pracowały non - stop. Cykliści mieli okazje przekonać się, jak trudne bywają mazurskie trasy przygotowywane na rajdy Mazury MTB (będące jednym z wydarzeń w ramach projektu "Rowerowe Mazury"). Specjalny system silników sprzężony z komputerem sterował kołem roweru symulując wzniesienia i zjazdy. Najlepsi pokonywali licząca ponad 16 km trasę w niecałe 25 minut.

W tym roku na stoisku 'Rowerowe Mazury" można było znaleźć także dodatkową atrakcję, szczególnie popularną wśród sportowców - kabinę CryoSpace. Regeneracja organizmu polega w niej na obniżaniu temperatury. W trzy minuty spada ona do -140 stopni. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także kalendarze z wydarzeniami, jakie mają obywać się przez cały rok w czterech samorządach, jakie wystawiły się wspólnie na Bike Expo: Mikołajkach, Giżycku, Węgorzewie i Mrągowie. Odwiedzający pytali nie tylko o rajdy szlakami rowerowymi, ale także o koncerty, których nie brakuje w sezonie (chociazby występy takich gwiazd jak Ania Dąbrowska i Sound'n'Grace na Dni Mikołajek). 

Pytania dotyczyły także oferty noclegowej i gastronomicznej. W końcu przyjeżdżając na Mazury należy znaleźć nie tylko o miejsca do aktywnego wypoczynku, ale też takie, w których można regenerować siły.

- Nasze stoisko Rowerowe Mazury po raz kolejny odniosło wielki sukces - mówi Arek Cała ze Stowarzyszenia "Luz Grupa" inicjator współpracy samorządów w ramach projektu 'Rowerowe mazury. - Promocja turystyki rowerowej na Mazurach i propagowanie takiej właśnie formy spędzania wolnego czasu to było nasze główne zadanie. Nasze materiały promocyjne rozchodziły się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Nasze atrakcje przyciągały tłumy. Ciężka praca na rzecz promocji Mazur upłynęła nam w fantastycznej atmosferze. Idea Rowerowe Mazury rozwija się w niesamowitym tempie. Dzieje się tak dzięki zaangażowaniu kilku fantastycznych osób i wsparciu mazurskich samorządów. Razem tworzymy wymarzony zespół.

W tym roku Mazury MTB to 12 wyścigów. Pierwszy już za kilka dni - 8 kwietnia w Gałkowie. Mikołajski odcinek zaplanowano na 24 czerwca.

Galerię zdjęć można znaleźć na naszym profilu FB.

Strona Mazury MTB, zawiera pełny kalendarz wyścigów.

 

Dodaj komentarz