Mikołajkach podpisano umowę na remont kolejnego kanału na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. 2,5 kilometrowy Kanał Szymoński łączący jezioro Szymon z Szymaneckim jest najdłuższym odcinkiem drogi wodnej na szlaku do Mikołajek.
 
Prace planowo mają ruszyć już za miesiąc – zapewnił na spotkaniu w mikołajskim urzędzie prezes firmy realizującej zadanie. Wody Polskie zapewniają, że mimo robót kanał będzie otwarty dla żeglarzy.
 
Inwestycja kosztować będzie ponad 32 miliony złotych i jest częścią projektu na które Wody Polskie i Stowarzyszenie „Wielkie Jeziora Mazurskie” pozyskały pieniądze z funduszy europejskich. Środki z RPO pozyskano dzięki ogromnemu zaangażowaniu zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
 
Warto dodać, że już trwają prace na kanałach Grunwaldzkim, Tałckim i Mioduńskim a ich koszt to ponad 65 milionów złotych. Trwają przygotowania do przetargu na modernizację kanału Łuczańskiego.
Całkowity koszt modernizacji 5 kanałów to 165 milionów złotych, a zakończenie projektu planowane jest na rok 2023.
 

Komentarze  
-5 # Mirek 2021-02-20 19:06
A tutaj żadnych komentarzy są pieniądze są pomysły nie mówi się nie ma pieniędzy i nie będzie boli co niektórych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # obłudnik 2021-02-26 09:00
ciekawe ile tu przytulił w kieszonkę a ty razem z nim pomocniku,najwyrażniej przeoczyliście komentarze bo cud że jeszcze nie skasowaliście
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz