Drugi miesiąc ogólnopolskiej podróży Filmowego Lata z Orange na kartę otwarty zostanie w Mikołajkach. Dwa dni seansów pod nocnym niebem to wspaniała rozrywka dla każdego, tym bardziej, że wstęp jest bezpłatny.

Już 1 i 2 sierpnia o 21:00 będzie można wygodnie rozsiąść się na leżakach, chwycić popcorn i oglądać film na ekranie wielkości 45 metrów kwadratowych.

Repertuar:
1 sierpnia | Plac Wolności (skwer przy jeziorze)
„Cudowny chłopak”
Reż. Stephen Chbosky, produkcja: USA, Hongkong 2017, czas trwania: 1h, 53’
Julia Roberts, Owen Wilson i Jacob Tremblay, młody gwiazdor znakomitego „Pokoju” w porywającej opowieści o tym, że niełatwo być innym. Ekranizacja międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie. Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica.

2 sierpnia | Plac Wolności (skwer przy jeziorze)
„Iluzjonista”
Reż. Neil Burger, produkcja: Czechy, USA 2006, czas trwania: 1h50’
Eisenheim (Edward Norton), człowiek znikąd, wystawia w Wiedniu zdumiewające magiczne spektakle. Swoją pracą przykuwa uwagę pretendenta do tronu – księcia Leopolda. Pewien, że iluzjonista jest jedynie mistrzem konfabulacji i oszustem, książę zjawia się na jednym z przedstawień mężczyzny celem zdemaskowania jego występu. By osiągnąć cel, wysyła na scenę swoją narzeczoną Sophie (Jessica Biel: "Siódme niebo", "Elizabethtown"). Rozpoczyna się wielka potyczka pomiędzy iluzją a rzeczywistością. Czy talent magika wystarczy by przekroczyć granicę między życiem i śmiercią?

Szczegóły: filmowelatozorange.pl

Dodaj komentarz