Roman Tkaczyk zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku", który odbył się w miniony weekend.

Jury, w skład którego wchodzili: dziennikarka radiowa Mariola Andrzejczak, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów Jerzy Krużel, muzycy i kompozytorzy:  Piotr Woźniak, Ryszard Pomorski, Piotr Frankowicz i Jerzy Filar, Prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń, znany kielecki pedagog i psycholog Leszek Osterczy oraz Dyrektor Artystyczny Festiwalu „Przy Kominku” Arkadiusz Szostak po wysłuchaniu 13 prezentacji artystycznych, wyłonionych z 23 zgłoszonych do Festiwalu zdecydowali, że nagroda za pierwsze miejsce wędruje do mikołajczanina Romana Tkaczyka, któremu akompaniował na gitarze Maciej Magnuski, także pochodzący z naszego miasta.

Pozostałe nagrody otrzymali: drugie miejsce - zespół „4razywroku”, trzecie Piotr Zubkowi oraz zespół „MuzyKuny”. Wyróżnienie powędrowało do duetu Lenda/Kozub oraz Zbigniewa Żuka.

VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku" to niszowa impreza, która jest wizytówką Kielc i pokazuje potencjał ludzi i samego miasta. Głównym jego założeniem jest rozwój turystyczno-poetyckiego nurtu muzycznego wśród amatorskich zespołów wokalno-instrumentalnych w ramach otwartych przeglądów konkursowych. Program festiwalu „Przy Kominku” opiera się o dwa wydarzenia: Przegląd Konkursowy (pierwszego dnia) i Koncert Galowy Laureatów (drugiego dnia), podczas którego uczestnicy walczyli o nagrodę publiczności i gwiazd muzycznej sceny piosenki literackiej, autorskiej, turystycznej czy poezji śpiewanej. Zespoły reprezentujące scenę Krainy Łagodności zmagały się o Grand Prix Festiwalu, nagrody finansowe oraz specjalną nagrodę organizatora imienia Grzegorza Pecla.

Podsumowaniem festiwalu był sobotni (30 listopada) Koncert Galowy Laureatów. Wydarzenie miało miejsce w Sali Omega kieleckiego ośrodka wystawienniczo - targowego. Muzycznym klimatom zawsze towarzyszy wiele atrakcji m.in. Kiermasz Świąteczny, Giełda Winyli i Płyt CD z punktami odsłuchu muzyki oraz plebiscyt stoisk z regionów miast i miejscowości wykonawców biorących udział w Festiwalu. Stąd też Roman Tkaczyk i jego przyjaciele zabrali na targi materiały promujące Mikołajki i zachęcali do odwiedzenia naszego regionu.

Dodaj komentarz