W niedzielę (2 sierpnia) pragniemy w Mikołajkach odbędzie się wyjątkowy koncert, który odbędzie się w ramach projektu "Dźwiękospacery".
 
Wyjątkowa podróż muzyczna rozpocznie się przy moście dla pieszych, skąd zespół Tsigunz porwie nas wyjątkowym brzmieniem łączącym tradycyjne melodie z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii w nowoczesnej aranżacji. Uczyni to przy użyciu rąk, nóg i nowoczesnych instrumentów opracowanych w Japonii, wyprodukowanych w Chinach. Wszystko to przeniesione na polski grunt, z tradycjami polskiej szkoły jazzu i postromantycznymi odniesieniami do słowiańskiej melodyki. Nie bez znaczenia jest strona wizualna występów. Zamiłowanie muzyków do zarostu, tombakowej biżuterii oraz charakterystycznego podrygiwania owocuje błyskawicznym sprzężeniem zwrotnym z publicznością głównie płci pięknej!
 
Start koncertu: 2.08.2020 (niedziela),godz. 18.00 Mikołajki / nabrzeże przy moście dla pieszych; 
Finał: port w Starych Sadach.
Organizator: Fundacja Fabryka UTU
Partner działania: Hotel Robert's Port w Starych Sadach
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 
Zespół Tsigunz
Przejechali 70 tysięcy kilometrów, zagrali ponad 200 koncertów. Koncertowali w Jugosławii, ZSRR, NRD i Czechosłowacji, gościli w legendarnej Guczy i na Sziget Festival, pojawiali się w Polsacie i TVP, na Top Trendy i Giełdzie Papierów Wartościowych, na procesji Bożego Ciała, kilkunastu weselach oraz festiwalu mleka, nieraz narażając się na śmierć lub ciężkie kalectwo. Z polskiego szołbizu skutecznie wygryźli Gorana Bregovicia, a we Francji pomylono ich z Offspring!
 
Skład:
Dmytro Trubaci - trumpet
Dragan Opalič - trumpet
Mahala Melehovič Rai - clarinet
Mihai Angelo - bari sax
Zlatko Fetisz - bari sax
Wolf Bidzashvili Tubescu - tuba
Ribar Karpič - baterie
 
Dodaj komentarz