Dużymi krokami zbliża się jeden z ulubionych dni dla najmłodszych. Z okazji Mikołajek w Mikołajkach 8 grudnia drzwi Centrum Kultury ,,Kłobuk” otwieramy szeroko dla całych rodzin zapraszając do wspólnej zabawy. Na wszystkich czeka szereg atrakcji, a najważniejszą z nich będzie wizyta Św. Mikołaja, który wręczy dzieciom upominki.

Na początek zapraszamy na Mikołajkowy Turniej Szkół. Puchar Sielawowego Króla zdobędzie drużyna, która najlepiej poradzi sobie z konkurencjami przygotowanymi przez Agencję Eventową Bartbo.
Później przeniesiemy się do Krainy Świątecznych Pieników. Na miejscu pojawią się elfy, z którymi dzieci będą wspólnie dekorować pierniki a w trakcie pisania listów do Świętego Mikołaja podzielą się swoimi największymi pragnieniami.
Na Mikołajkach w Mikołajkach poznamy także zwycięzców konkursu na Świąteczną pocztówkę, do którego licznie zgłosili się uczniowie przedszkoli i szkół. Efekty ich pracy zobaczymy na wystawie pokonkursowej, której otwarcie odbędzie się 8 grudnia.
Z pewnością dużą popularnością cieszyć się będą świąteczne zdjęcia z fotobudki, kino familijne oraz kreatywne zabawy poprowadzone przez Panią Mikołajową.
Na scenie wystąpią uczniowie ze szkół i przedszkoli z programem świątecznym przygotowanym pod okiem nauczycieli.
Ale czym byłyby święta bez zapachu korzennych pierniczków! Zapraszamy do udziału w konkursie na ciasto piernikowe oraz ciasteczka piernikowe. Komisja złożona z szefów kuchni z mikołajskich restauracji dokonała degustacji i wybierze zwycięzcę. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.mikolajki.eu
To nie koniec atrakcji. W programie Jarmark Rękodzieła Świątecznego z pięknymi ozdobami świątecznymi oraz wyrobami rękodzieła artystycznego, wykonanymi przez artystów lub podopiecznych mikołajskich instytucji opiekuńczych.
Tradycyjnie uczestnikom serwowany będzie ciepły posiłek przygotowany przez szefów mikołajskich restauracji.
Nie zapomnieliśmy też o bezdomnych zwierzętach, dla których zima to wyjątkowo trudny czas i zapraszamy wszystkich do akcji ,,Mali Mikołajczanie Zwierzętom”. Przychodząc na Mikołajki w Mikołajkach przynieś karmę, która zostanie przekazana opiekunom bezdomnym psów i kotów.
A na koniec prawdziwa gratka. Wystawa obwoźnego muzeum baków w kolekcji znajduje się ponad sto bąków i bączków różnych typów. Niektóre mają ponad sto lat. Będzie można zobaczyć bąki z Włoch, Grecji, Japonii, Indonezji. Wystawie będą towarzyszyć mini warsztaty wprawiania w ruch bąków, niektóre z nich będzie można nawet wychłostać!
Zapowiadają się emocje i wiele radości w świątecznym klimacie!
Na Mikołajki w Mikołajach zaprasza Urząd Miasta i Gminy Mikołajki oraz Centrum Kultury ,,Kłobuk”.

Dodaj komentarz