Najlepsi kucharze pojawią się w Mikołajkach z okazji Międzynarodowego Dnia Szefa Kuchni. Z tej okazji w Hotelu Amax organizowany jest Weekend z Szefami Kuchni.

To już III edycja tej imprezy. Tegoroczna odbędzie się w dniach 19 - 21 października. Piotr Zawalich, Szef Kuchni hotelowej Restauracji w Zatoce, postanowił uczcić święto Szefów i zaprosił zarówno takie sławy jak Joseph Seeletso (juror Tope Chef), Robert Skubisz czy Mariusz Gachewicz, jak i bardzo zdolnych Szefów Piotra Gierkowskiego i Tomasza Ksepkę. Dwóch spośród zaproszonych na co dzień gotuje w Mikołajkach i są to Wojciech Grabowski oraz Jakub Grabowski. Wśród gwiazd będzie również Szef Cukierni Daniel Zawalich. Relację z wydarzenia będzie można obejrzeć na vlogu ParaKulinarnych, którzy wraz z Szefami Kuchni przygotują dla Gości pomysłowe śniadania.

W programie imprezy nie zabraknie atrakcji. Wydarzenie rozpocznie piątkowa kolacją autorska Szefów Kuchni, podczas której przygotowane będą m.in. stacje właska, hot-wok, owoców morza czy gęsina. Szefowie na oczach gości przygotowywać będą pyszne i zmyślne dania. W sobotę (20 października) kolację poprzedzać będzie piknik grillowy z degustacją piw oraz steków wołowych. Będą ryby prosto z patelni i inne wyśmienite propozycje. Zwieńczeniem dnia będzie kolacja degustacyjna w 7 odsłonach. Szefowie Joseph Seeletso oraz Robert Skubisz wraz z zespołem przygotowali menu w konwencji Mazurski Fusion - tradycyjne przepisy regionalne zaprezentowane będą w nowoczesnych aranżacjach.

Podczas jednej i drugiej kolacji obecny będzie sommelier Marek Gutkowski, który podejmie się pai ringu alkoholi z daniami. Przybliży też historię poszczególnych trunków. 

UWAGA: Weekend Kulinarny poprzedzać będzie licytacja dwóch wejściówek, z której całość wylicytowanych pieniędzy przeznaczona zostanie na podopiecznego Fundacji Votum mieszkańca Mikołajek - Łukasza Nowakowskiego. Wydarzenie „Licytuj Weekend Kulinarny dla Łukasza„ dostępne będzie na platformie społecznościowej facebook. 

Komentarze  
0 # Hotel Amax 2018-10-09 17:16
Zapraszamy serdecznie na kolacje z Szefami Kuchni oraz gorąco zachęcamy do licytacji wejściówek. Licytacja trwa do czwartku 18 października.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz