Najstarszy festiwal muzyki żeglarskiej zagościł w miniony weekend w Mikołajkach. Na scenie zobaczyliśmy wybitnych muzyków a koncerty trwały do północy.

41. Festiwal Szantowy otworzyło trio prowadzone przez Jędrzeja Korzenia. Liryczne ballady rozbrzmiewały w centrum miasta by następnie ustąpić miejsca nieco skoczniejszym rytmom tworzonym przez zespół Nierobbers. Finałem piątkowego dnia był koncert duetu stworzonego przez Jędrzeja Korzenia.

Sobota przeniosła nas do portu. Na nabrzeżu zacumowała barka, na którą wjechała scena Centrum Kultury "Kłobuk". Jako pierwszy stanął na niej zespół Żeglarze Portowi, następnie Shantaż a na koniec do tańca porwali muzycy EKT Gdynia wykonując swoje największe, szantowe szlagiery. 

Niedziela rozpoczęła się koncertem i animacjami skierowanymi do najmłodszych. Dzieci dowiedziały się od Zejmana i Garkumpla "skąd się biorą fale". Po krótkiej przerwie na pl. Wolności zagrał Wodny Patrol a po nim w koncercie dla dorosłej publiki - ponownie Zejman i Garkumpel. Finałem był koncert Romana Tkaczyka, który zaprosił na mikołajski festiwal swoich przyjaciół. Ballady wspierana przez skrzypce i kontrabas wzruszały, a skoczniejsze utwory porywały do tańca.

Całość prowadzi i przygotowywał artystycznie Mirosław "Kowal" Kowalewski. Głównymi organizatorami byli Gmina Mikołajki i Centrum Kultury "Kłobuk".

Dodaj komentarz