26. Finał WOŚP odbędzie się w 14 stycznia 2018. Jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W Mikołajkach powstaje sztab i kazdy może się w akcję włączyć.

W Mikołajkach sztab tradycyjnie powstaje w Centrum Kultury "kłobuk". Organizatorzy szukają wolontariuszy, ale także darczyńców, którzy mogą oferować fanty na licytacje wspierające Orkiestrę. Mile widziani są także artyści - jeśli śpiewasz lub masz swój zespół, warto także pojawić się na finale akcji w Mikołajkach. Kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 87  421 61 46.
- W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować.
Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.
W Polsce funkcjonuje 3-stopniowy podział oddziałów noworodkowych ze względu na ich poziom specjalizacji. Większość oddziałów, zajmujących się dziećmi przychodzącymi na świat, to oddziały podstawowe, tzw. I oraz II stopnia referencyjności. III stopień to placówki wysokospecjalistyczne i kliniczne, na które trafiać mają dzieci z potrzebą intensywnej opieki medycznej i zaawansowanego leczenia.
W efekcie 26. Finału WOŚP planowane są zakupy właśnie dla oddziałów podstawowych.

Dodaj komentarz