Spółka wykonująca nabrzeże, a co za tym idzie – modernizację Ekomariny zarządzanej przez MKŻ Mikołajki, wsparła finansowo wychowanków klubu.

Promenada Mikołajek zmienia swoje funkcjonalne i estetyczne oblicze. Inwestycja przez wielu wodniaków, turystów i mieszkańców określana jest jako postęp cywilizacyjny, który uczyni Mikołajki nowoczesnym, światowej klasy kurortem. Jednym z etapów prac jest budowa nowoczesnych obiektów do obsługi sportów wodnych i lodowych – nowa Marina. Generalnym wykonawcą całej inwestycji jest polska spółka DORACO. Z inicjatywy Piotra Jakubowskiego, burmistrza Mikołajek doszło do spotkania zarządu MKŻ z przedstawicielami wykonawcy. Tematem rozmów było jak najszybsze uruchomienie portu jachtowego. Mikołajski klub prowadzi bowiem jego obsługę a wszystkie pozyskane środki finansowe z tej działalności zasilają budżet przeznaczony na szkolenie podopiecznych.
- Mówiąc wprost to być albo nie być dla Klubu Żeglarskiego w Mikołajkach, gdzie szkoli się kilkadziesiąt dzieci z terenu Gminy Mikołajki – mówi Jan Leszczyński, prezes Mazurskiego Klubu Żeglarskiego w Mikołajkach. - Wykonawca nabrzeża zaoferował ponadto dodatkowe wsparcie MKŻ na prowadzenie działań mających na celu rozwój młodych sportowców.
Jak zapewnia prezes MKŻ, współpraca z DORACO umożliwiła członkom Klubu udział w najważniejszych regatach żeglarskich klasy Cadet 2019 oraz bojerowych mistrzostwach świata juniorów 2020. W ramach kooperacji, MKŻ udostępnił natomiast wykonawcy, na cały okres budowy, wjazd od ulicy Kajki, miejsca magazynowe pod dachem wiaty oraz na działce parkingowej i czasowe przyłącze prądu.
Warto też przypomnieć o ostatnich ogromnych sukcesach członków MKŻ: w najważniejszych regatach bojerowych, które odbyły się w północnej Szwecji na początku roku, mikołajczanie udowodnili, że Mazurski Klub Żeglarski w Mikołajkach jest cały czas w
czołówce najlepszych klubów na świecie. Łukasz Zakrzewski zdobył tam złoty medal, a dwa srebrne przywiozła Laura Banach startująca w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy juniorów kategorii kobiet.


 

Dodaj komentarz