Wolontariusze w Mikołajkach zebrali ponad 26,5 tysiąca złotych podczas wczorajszego finału WOŚP.

Od godziny 9.00 na ulicach Mikołajek kwestowali młodzi ludzi z mikołajskich szkół. Równocześnie odbywały się inne wydarzenia wspierające działalność orkiestry.

Na hali sportowej MKS "Kłobuk Mikołajki" przy współpracy z  KamelArt Factory i Centrum Kultury "Kłobuk" zorganizował Halowy Turniej Piłki Nożnej "Bez Napinki". Wzięło w nim udział 13 drużyn z całego powiatu mrągowskiego. Odbywały się tam też licytacje fantów i w ten sposób zebrano ponad 7 tys. zł.

W akcje włączyły się także mikołajskie morsy. O godzinie 14.30 na plaży miejskiej odbyło się wspólne kąpanie i spora grupa miłośników zimnej wody promowała akcję charytatywną zbierając pieniądze do puszek oznakowanych logiem WOŚP.

W Klubie ABC w Centrum Kultury o godzinie 16.00 odbył się Power Training z Agnieszką Politewicz. Od 15.00 na scenie w Centrum Kultury "Kłobuk" mieliśmy okazję wysłuchać i zobaczyć młodych artystów ze szkół z Woźnic, Baranowa i Mikołajek. Wystąpiły też gwiazdy: The King Elvis Show oraz Blues For Cash. Wokalista tego drugiego zespołu, Paweł Krasowski, włączył się nawet w prowadzenie imprezy pomagając Eligiuszowi Kamińskiemu i wolontariuszom podczas licytacji fantów.

Oficjalnie wydarzenie w Mikołajkach skończyło się o 21.00 Światełkiem Do Nieba - fajerwerkami odpalonymi przez strażaków z OSP Mikołajki. Wolontariusze skończyli liczenie pieniędzy o godzinie 22.00. Zebrano 26 555,43 zł.

Więcej zdjęć znajdziesz na facebooku Miasto Mikołajki

Komentarze  
+2 # Barbara 2018-01-15 16:03
Brawo, brawo, brawo mieszkańcy naszego miasteczka i gratulacje dla całego sztabu WOŚP.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz