Pierwszy z tegorocznych biegów w ramach akcji "Biegam Bo Lubię Polską Wieś" odbędzie się 21 lipca w Faszczach. Gościnna miejscowość już szykuje się na biegaczy.

Trwają zapisy do pierwszego etapu BBL w Gminie Mikołajki. 21 lipca sportowcy rywalizować będą w malowniczych Faszczach.

- Tu na wsi odnajdziemy na nowo znaczenie porzekadła „Polska gościnność” ponieważ wielu mieszkańców angażuje się w to przedsięwzięcie - zapewnia organizator Jacek Kiśluk. - Mieszkańcy kibicują zza płotu, czekają na biegaczy z wężem ogrodowym aby ich schłodzić. Często są sponsorami nagród, wolontariuszami przy organizacji imprezy. Pieką ciasta, stoją przy grillu, częstują swoimi specjałami. 

Start i meta umiejscowiona tak jak w latach ubiegłych, na plaży wiejskiej. Zapisy elektroniczne trwają (link). 

W tym roku akcja biegowa w Gminie Mikołajki liczy cztery etapy. Pierwszy w Faszczach, kolejne to 25 sierpnia w Lubiewie, 15 września w Zełwągach oraz finał 20 października w Mikołajkach. 

Komentarze  
0 # Jacek Kiśluk 2018-07-25 22:25
W Faszczach było fantastycznie, atmosfera biegowa, wiejskie jedzonko, wiejskie nagrody. Mam nadzieję że Ci co nie mogli być w Faszczach pojawią się juz za miesiąc 25 sierpnia w Lubiewie. Warto nawet jeśli ktoś nie czuje się na siłach by pobiec. Można dobrze się bawić, kibicować zawodnikom oraz posmakować wiejskiej gościnności. Tego cięzko doświadczyć na dużych imprezach. Zapraszam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz