Za nami drugi z czterech biegów w ramach Biegowego Grand Prix Biegam Bo Lubię Polską Wieś. Tym razem biegaczy gościła przepiękna wieś Lubiewo.

Mimo porannego deszczu, podczas zawodów pogoda była wyśmienita: wilgotne powietrze i delikatne słońce. Opady wprawdzie zmiękczyły nawierzchnię części trasy do tego stopnia, że pokryta była czystym wiejskim błotkiem, nie wystraszyło to jednak biegaczy. W rywalizacji wystartowało około 90 dorosłych śmiałków i 30 dzieci. Wśród pań najszybciej biegła Ewelina Sobocińska z Orzysza. W męskiej kategorii zwyciężył Dominik Drażba (mimo trudnej trasy, czas biegu jaki osiągnął, był naprawdę rewelacyjny: 14 min 30 s na trasie liczącej 4,2 km - średnia prędkość 3,35 /km).

Atmosfera biegowa jak zwykle była rodzinna. Przed dorosłymi startowały bowiem dzieci. Nowością było też to, że nagrody dzieciom wręczali ich rodzice. Po biegu wszyscy mogli posilić się smakołykami. W menu znalazły się: zupa pomidorowa przygotowana przez Hotel Robert's Port, kiełbasa Sołtysa Faszcz, smalczyk i ogórki sołtysowej oraz kawa, herbata i mnóstwo ciast przygotowanych przez mieszkańców Lubiewa.

Wyniki na stronie dostartu.pl.

Komentarze  
+1 # Jacek Kiśluk 2018-09-11 13:51
Patrząc na frekwencje coraz więcej osób biega i coraz więcej osób chodzi. Zapraszam na kolejne zawody 15 września do Chaty Skrzata w Zełwągach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz