1 maja, we WTOREK, kierowcy (amatorzy jak i licencjonowani rajdowcy) oraz kibice mocnych moto-wrażeń będą mieli swoje święto. Na Torze Rajdowym Mikołajki po raz dziewiąty odbędzie się „MOTOMAJÓWKA”.


Jednym z głównych punktów imprezy będą zawody w formule Super Sprint, podczas których kierowcy czterokrotnie zmierzą się z 2,5–kilometrową próbą sportową na bardzo wymagającym torze, znanym z Rajdu Polski – eliminacji WRC. Tegoroczne zawody będą stanowić II Rundę Amatorskich Mistrzostw Warmii i Mazur.
Tradycyjnie już „MOTOMAJÓWKA” będzie miała wymiar charytatywny. Po raz kolejny spróbujemy pomóc Łukaszowi Nowakowskiemu – mieszkańcowi Mikołajek, który po ciężkim wypadku samochodowym, mimo rehabilitacji w krakowskiej klinice, stale potrzebuje wsparcia w postaci środków na pielęgnację i dalsze leczenie. Do tej dobroczynnej współpracy po raz kolejny zaprosiliśmy specjalistę od szybkiej jazdy po szutrze – znanego kierowcę rajdowego – ZBYSZKA STANISZEWSKIEGO, a On to zaproszenie przyjął!
Popularny „Stanik” nie tylko zaprezentuje swoje umiejętności podczas jazd pokazowych, ale sprawi, że każdy uczestnik „MOTOMAJÓWKI” będzie miał niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w licytacji i spełnienia swojego marzenia – przejażdżki z bardzo szybkim kierowcą rajdowym na prawym fotelu Jego „rajdowego potwora”! Cały przychód z licytacji przekazany zostanie na dalsze leczenie Łukasza.
Tego dnia nie zabraknie innych atrakcji. Pod tzw. młotek pójdą gadżety rajdowe, vouchery na usługi hotelowe, restauracyjne, SPA, a nawet kupon na wykończenie wnętrz. Będzie można wylicytować drewniane klocki dla dzieci, rejsy statkiem, voucher na usługi fryzjerskie oraz zaproszenie na lot balonem czy paralotnią.

Całość programu imprezy uzupełni szereg atrakcji przygotowanych z pomocą naszych Partnerów. Dzięki firmie M-RACE będzie można przymierzyć się do fotela legendy rajdowych tras – SUBARU IMPREZY. Podczas wydarzenia nie zabraknie również zabytkowych perełek motoryzacji naszych klubowiczów.
Chcąc rozszerzyć akcję pomocy dla Łukasza, dzień wcześniej (poniedziałek 30 kwietnia od godziny 15.00) na Torze Rajdowym w Mikołajkach odbędzie się trening, podczas którego będzie można odbyć przejażdżkę samochodem rajdowym z trenującym zawodnikiem na prawym fotelu pilota, z której przychód również powędruje do potrzebującego Łukasza.
Serdecznie zapraszamy na Tor Mikołajki!
Automobilklub Mazurski

Dodaj komentarz