Przedstawiamy sylwetki sportowców, na których możecie oddać głos w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Mikołajek 2018.

SYLWETKI KANDYDATÓW DO TYTUŁU NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA MIASTA I GMINY MIKOŁAJKI


01. Adamski Jakub / Gajkowski Kornel– załoga, żeglarstwo, MKŻ Mikołajki

Jakub i Kornel to młoda załoga obiecująco żeglująca regatowo na dwuosobowej międzynarodowej łodzi klasy CADET ,w 2018 roku wystartowali w regatach żeglarskich takich jak: Mikołajskie Mistrzostwa Polski Młodzików, XIII Piknik Żeglarski Mistrzostwa Klubu MKŻ Mikołajki. Jakub Adamski indywidualnie w 2018 startował na bojerowej klasie ICE OPTIMIST w takich regatach jak: Mistrzostwa Flotylli Wschodniej Olsztyn, Memoriał H. Aniołkowskiego i J. Nowickiego Giżycko / Niegocin, Mistrzostwa MKŻ Mikołajki /Śniardwy.

02. Baczewski Dominik - lekkoatletyka, UKS Atos Woźnice

Dominik to czołowy zawodnik w biegach sprinterskich oraz skoku w dal w województwie w kategorii U-16. W bieżącym roku wywalczył podczas Mistrzostw Województwa LZS w Olecku: 1miejsce w skoku w dal w kat. 2003-2004, 1miejsce w Sztafecie 4x100m M ( Baczewski Dominik 2003, Turek Bartosz 2002, Morgaś Tomasz 1991, Majewski Dawid 2005), natomiast podczas Mistrzostw Województwa WMZLA w Pasłęku; 3miejsce w skoku w dal, na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 w Ciechanowie: 9 miejsce w biegu na 100m oraz 9 miejsce w skoku w dal.

03. Banach Laura / Tymińska Anna – załoga, żeglarstwo, MKŻ Mikołajki

Laura i Ania to załoga żeglująca regatowo na dwuosobowej międzynarodowej łodzi klasy CADET, zawodniczki zostały powołane do Kadry Narodowej Polski Polskiego Związku Żeglarskiego, Laura i Ania to zwyciężczynie Pucharu Polski w kat. Młodzików, piąta załoga Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich w żeglarstwie w Goczałkowicach Zdroju, trzecia załoga Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Laura Banach indywidualnie startowała w bojerowej klasie DN Junior w 2018 zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski DN Kobiet, 5 miejsce w Bojerowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Siaulai/Litwa Jezioro Rekyvos, 5miejsce w Bojerowych Mistrzostwach Europy Juniorów Kobiet w Rydze/Jezioro Kiserers. Luaura to także bardzo skuteczna i ambitna szczypiornistka, grająca na pozycji obrotowej. Uczennica klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach, objęta programem Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorąca udział w rozgrywkach ligowych Warmińsko –Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej. W sezonie 2018/2019 reprezentuje barwy klubu MUKS „Omega” Mrągowo na zasadzie wypożyczenia. Piłkarskie osiągnięcia Laury za rok 2018 to: Wicemistrzyni Powiatu Mrągowskiego SZS w piłce ręcznej dziewcząt, Wicemistrzyni Rejonu V SZS w piłce ręcznej dziewcząt, I miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej W-M WZPR, III miejsce w „Pucharze Podlasia” w Siemiatyczach. Powołanie do Kadry Wojewódzkiej W-M WZPR na Ogólnopolska Olimpiadę Młodzieży 2019.

04. Bartosiewicz Jakub – piłka nożna. MKS „Kłobuk” Mikołajki

Jakub to podstawowy zawodnik orlików Kłobuka Mikołajki. Bardzo pracowity, niesamowicie ambitny i zawsze walczący do końca. Jak na młodego adepta piłki nożnej przystało, nie akceptuje porażek i dąży zawsze do zwycięstwa. Bardzo lubiany wśród kolegów.

05. Biegaj Oliwia - lekkoatletyka, tenis stołowy, SP Baranowo

Oliwia to uczennica VIII klasy Szkoły Podstawowej w Baranowie i jednocześnie zawodniczka UKS Atos Woźnice. Jej dyscypliny sportu to: lekkoatletyka i tenis stołowy. W 2018 roku jej osiągnięciami są: IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym, II miejsce w XII Memoriale Zbigniewa Piątka w Tenisie Stołowym, IV miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS na dystansie 4x100m, VIII miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS na dystansie 300m, IX miejsce Mistrzostw Województwa LZS w Biegach Przełajowych.

06. Brzozowska Ewa / Doda Oliwia – załoga, żeglarstwo, MKŻ Mikołajki

Ewa i Oliwia to młoda załoga obiecująco żeglująca regatowo na dwuosobowej międzynarodowej łodzi klasy CADET ,w 2018 wystartowały w regatach żeglarskich takich ja : Mikołajskie Mistrzostwa Polski Młodzików, XIII Piknik Żeglarski Mistrzostwa Klubu MKŻ Mikołajki .

07. Budzińska Zuzanna- piłka ręczna, UKS Mikołajki

Zuzanna to bardzo skuteczna i ambitna zawodniczka grająca na pozycji prawej rozgrywającej. Uczennica klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach, trenująca piłkę ręczną, objęta programem Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorąca udział w rozgrywkach ligowych Warmińsko –Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej. Osiągnięcia Zuzi za rok 2018 to: II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Handballiada 2018” w Mikołajkach, III miejsce w Turnieju „Play Handball” w Ostródzie, V miejsce w „Pucharze Podlasia” w Siemiatyczach, I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Gramy dla Niepodległej” w Reszlu, III miejsce w Półfinale Wojewódzkim SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Mikołajkach.

08. Cendrowski Maciej- piłka ręczna, SP Mikołajki

Maciej to bardzo skuteczny i ambitny bramkarz. Uczeń klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach trenujący piłkę ręczną. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorący udział w rozgrywkach ligowych Warmińsko –Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej w sezonie 2017/2018. Osiągnięcia Maćka za rok 2018 to: II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Mrągowskiego SZS w piłce ręcznej chłopców, II miejsce w Mistrzostwach Rejonu V SZS w piłce ręcznej chłopców.

09. Chrostek Kacper – piłka nożna. MKS „Kłobuk” Mikołajki

Kacper to podstawowy zawodnik drużyny Żaków Kłobuka Mikołajki. Jego cechami charakterystycznymi są bez wątpienia: ambicja, pracowitość, ale także nie znikający z twarzy uśmiech, który powoduje, że swoją pozytywną energią zaraża wszystkich dookoła. „Dobry duch” zespołu, który dzięki uporowi i rzetelnej pracy poczynił bardzo duże postępy.

10. Dobrowolski Aleksander piłka ręczna, UKS Mikołajki

Aleksander to bardzo skuteczny i ambitny zawodnik grający na pozycji lewego skrzydłowego. Uczeń klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach trenujący piłkę ręczną. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorący udział w rozgrywkach Warmińsko – Mazurskiej Ligi Pozytywnej. Osiągnięcia Olka za rok 2018 to: I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Handballiada 2018” w Mikołajkach, II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Play Handball” w Ostródzie, III miejsce w Półfinale Wojewódzkim SZS w Piłce Ręcznej Chłopców w Olecku, VI miejsce w „Pucharze Podlasia” w Siemiatyczach.

11. Drozdowski Jakub / Wodowski Bartosz– załoga, żeglarstwo, MKŻ Mikołajki

Jakub i Bartosz to młoda załoga obiecująco żeglująca regatowo na dwuosobowej międzynarodowej łodzi klasy CADET ,w 2018 wystartowali w regatach żeglarskich takich jak: Mikołajskie Mistrzostwa Polski Młodzików, XIII Piknik Żeglarski Mistrzostwa Klubu MKŻ Mikołajki .Jakub Drozdowski indywidualnie w 2018 startował na bojerowej klasie ICE OPTIMIST w takich regatach jak: Mistrzostwa Flotylli Wschodniej Olsztyn, Memoriał H. Aniołkowskiego i J. Nowickiego Giżycko/Niegocin, Mistrzostwa MKŻ Mikołajki /Śniardwy.

12. Dzipanow Maja –SLO Mikołajki, jeździectwo

Maja, to zawodniczka uprawiająca aktywnie jeździectwo. Osiągnięcia Mai w 2018 roku to:
1 miejsce w konkursie kucy, 2 miejsce w konkursie Business Cup oraz 3 miejsce w sztafecie podczas konkursu Gałkowo Masters , 2 miejsce w konkursie 90 cm w Eliminacjach Halowego Pucharu Polski w Dąbrówce Małej,   2 miejsce w konkursie 100 cm w Zawodach Regionalnych.

13. Ejdys Oliwia / Kołakowska Emanuela– załoga, żeglarstwo, MKŻ Mikołajki

Oliwia i Emanuela to młoda załoga obiecująco żeglująca regatowo na dwuosobowej międzynarodowej łodzi klasy CADET.W 2018 r. zawodniczki wystartowały w regatach żeglarskich takich jak: Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego Krynica Morska - Zalew Wiślany , Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich - Żeglarstwo Goczałkowice Zdrój, Puchar Europy Centralnej w Klasie Cadet Ostróda, Puchar Prezydenta Suwałk w Klasie Cadet - Stary Folwark , Puchar Jeziora Roś - Pisz, Mikołajskie Mistrzostwa Polski Młodzików, Puchar Króla Sielaw Mikołajki , Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet Krynica Morska Zalew Wiślany, Puchar Burmistrza Mikołajek.

14. Grabowski Kasjusz – piłka nożna. MKS „Kłobuk” Mikołajki

Kasjusz to podstawowy zawodnik młodzików Kłobuka Mikołajki. Swoją postawą na treningach i meczach, może być dobrym przykładem dla starszych kolegów. Dzięki takim cechom jak koleżeńskość i poczucie humoru świetnie odnajduje się w drużynie, będąc jednym z najbardziej lubianych zawodników.

15. Gutowski Adam piłka ręczna, UKS Mikołajki

Adam to bardzo skuteczny i ambitny zawodnik grający na pozycji lewego skrzydłowego. Uczeń klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach trenujący piłkę ręczną. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorący udział w rozgrywkach Warmińsko – Mazurskiej Ligi Pozytywnej. Osiągnięcia Adama za rok 2018 to: III miejsce w Półfinale Wojewódzkim SZS w Piłce Ręcznej Chłopców w Olecku, VI miejsce w „Pucharze Podlasia” w Siemiatyczach

16. Karpiuk Zuzanna- piłkarka ręczna, UKS Mikołajki

Zuzanna to bardzo skuteczna i ambitna zawodniczka grająca na pozycji lewej rozgrywającej. Uczennica objęta programem Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorąca udział w rozgrywkach ligowych Warmińsko –Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej. Osiągnięcia Zuzi za rok 2018 to: II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Handballiada 2018” w Mikołajkach, V miejsce w „Pucharze Podlasia” w Siemiatyczach, III miejsce w Półfinale Wojewódzkim SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Mikołajkach.

17. Kołakowski Beniamin / Kiel Mikołaj– załoga, żeglarstwo, MKŻ Mikołajki

Beniamin i Mikołaj to młoda załoga obiecująco żeglująca regatowo na dwuosobowej międzynarodowej łodzi klasy CADET ,w 2018 wystartowali w regatach żeglarskich takich jak: Mikołajskie Mistrzostwa Polski Młodzików, XIII Piknik Żeglarski Mistrzostwa Klubu MKŻ Mikołajki .

18. Kordek Kamila - lekkoatletyka, UKS Atos Woźnice

Kamila to bardzo ambitna lekkoatletka. W 2018 roku odniosła następujące sukcesy: 2miejsce w skoku w dal w kat. 2005 i młodsi w Mistrzostwach Województwa LZS w Olecku, 3m miejsce w sztafecie 4x 100 U-14 K (Kamila Kordek, Maja Murach, Sandra Pudlis, Martyna Kostrzeba) podczas Mistrzostw Województwa WMZLA w Pasłęku, 3 miejsce w rzucie piłeczką palantową w punktacji końcowej z awansem na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi podczas Czwartków Lekkoatletycznych w Lidzbarku Warmińskim.

19. Kuchciński Seweryn - lekkoatletyka, SP Baranowo

Seweryn to uczeń V klasy Szkoły Podstawowej w Baranowie i jednocześnie zawodnik UKS Atos Woźnice w lekkoatletyce. Osiągnięcia Seweryna w 2018 roku to: III miejsce w Biegach Ulicznych ,,Mikołajki w Mikołajkach’’, IV miejsce oraz VII w eliminacjach Czwartków Lekkoatletycznych w Lidzbarku Warmińskim w konkurencjach w skoku w dal oraz 60m. Seweryn to uczestnik Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

20. Kuzyk Aleksandra- piłka ręczna, UKS Mikołajki

Aleksandra to bardzo skuteczna i ambitna zawodniczka grająca na pozycji środkowej rozgrywającej. Uczennica klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach trenująca piłkę ręczną, objęta programem Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorąca udział w rozgrywkach ligowych Warmińsko –Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej. Osiągnięcia Oli za rok 2018 to: II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Handballiada 2018” w Mikołajkach, III miejsce w Turnieju „Play Handball” w Ostródzie, V miejsce w „Pucharze Podlasia” w Siemiatyczach, I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Gramy dla Niepodległej” w Reszlu, III miejsce w Półfinale Wojewódzkim SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Mikołajkach.

21. Legenza Mateusz piłka ręczna, UKS Mikołajki

Mateusz to bardzo skuteczny i ambitny zawodnik grający na pozycji lewego skrzydłowego. Uczeń klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach trenujący piłkę ręczną. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorący udział w rozgrywkach Warmińsko – Mazurskiej Ligi Pozytywnej. Osiągnięcia Mateusz za rok 2018 to: I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Handballiada 2018” w Mikołajkach, II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Play Handball” w Ostródzie, III miejsce w Półfinale Wojewódzkim SZS w Piłce Ręcznej Chłopców w Olecku, VI miejsce w „Pucharze Podlasia” w Siemiatyczach

22. Lenard Maja- piłka ręczna, SP Mikołajki

Maja to bardzo skuteczna i ambitna zawodniczka grająca na pozycji lewej rozgrywającej.
Uczennica klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach trenująca piłkę ręczną,
objęta programem Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorąca udział w rozgrywkach ligowych Warmińsko –Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej. Opisywana szczypiornistka w sezonie 2018/2019 reprezentuje barwy klubu MUKS „Omega” Mrągowo na zasadzie wypożyczenia. Osiągnięcia Mai za rok 2018 to: Wicemistrzyni Powiatu Mrągowskiego SZS w piłce ręcznej dziewcząt, Wicemistrzyni Rejonu V SZS w piłce ręcznej dziewcząt., I miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej W-M WZPR., III miejsce w „Pucharze Podlasia” w Siemiatyczach.
Maja została powołana do Kadry Wojewódzkiej W-M WZPR na Ogólnopolska Olimpiadę Młodzieży 2019.

23. Leszczyńska Amelia / Falęcik Łucja– załoga, żeglarstwo, MKŻ Mikołajki

Amelia i Łucja to młoda załoga obiecująco żeglująca regatowo na dwuosobowej międzynarodowej łodzi klasy CADET w 2018 wystartowały w regatach żeglarskich takich jak : Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego Krynica Morska - Zalew Wiślany , Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich - Żeglarstwo- Goczałkowice Zdrój, Puchar Europy Centralnej w Klasie Cadet Ostróda, Puchar Prezydenta Suwałk w Klasie Cadet - Stary Folwark , Puchar Jeziora Roś - Pisz, Mikołajskie Mistrzostwa Polski Młodzików, Puchar Króla Sielaw Mikołajki , Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet Krynica Morska Zalew Wiślany, Puchar Burmistrza Mikołajek.

24. Łachacz Kacper- piłka ręczna, SP Mikołajki

Kacper to bardzo skuteczny i ambitny zawodnik grający na pozycji lewego rozgrywającego. Uczeń klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach trenujący piłkę ręczną. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorący udział w rozgrywkach Warmińsko – Mazurskiej Ligi Pozytywnej. Osiągnięcia Kacpra za rok 2018 to: III miejsce w Półfinale Wojewódzkim SZS w Piłce Ręcznej Chłopców w Olecku, VI miejsce w „Pucharze Podlasia” w Siemiatyczach.

25. Majewski Dawid- lekkoatletyka, UKS Atos Woźnice

Dawid to Jeden z czołowych lekkoatletów naszego województwa o wszechstronnych możliwościach. Osiągnięcia Dawida w 2018 roku to: 1miejsce w biegu na 1000m w kat. 2005 i młodsi podczas Mistrzostw Województwa LZS w Biegach Przełajowych w Pasłęku, 1miejsce w biegu na 300m w kat 2005 i młodsi, 1 miejsce w Sztafecie 4x100m M ( Baczewski Dominik 2003, Turek Bartosz 2002, Morgaś Tomasz 1990, Majewski Dawid 2005)w Mistrzostwach Województwa LZS w Olecku, 1miejsce w rzucie piłeczką palantową 2005 i młodsi, 2miejsce w biegu na 300m 2005 i młodsi w Mistrzostwach Województwa SZS w Olecku, 2 miejsce w biegu na 300m , 3 miejsce w skoku w dal, 3 miejsce w sztafecie 4x100 U-14 M (Wawrzynowicz Dawid, Dominik Szyłejko, Wawrzynowicz Gabriel, Majewski Dawid) podczas Mistrzostw Województwa WMZLA w Pasłęku, 1 miejsce w rzucie piłeczką palantową oraz 1miejsce w biegu na 300m punktacji końcowej Czwartków Lekkoatletycznych w Lidzbarku Warmińskim, 5 miejsce w rzucie piłeczką palantową podczas Finału Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

26. Małż Mikołaj – piłka nożna. MKS „Kłobuk” Mikołajki

Mikołaj to podstawowy zawodnik orlików Kłobuka Mikołajki, dzielnie broni bramki swojej drużyny. Zawsze obecny na treningu, zdyscyplinowany i bardzo uparty w dążeniu do wyznaczonego celu. Mimo młodego wieku jest bardzo zwinny i sprawny fizycznie, co bez wątpienia staje się jego ogromnym atutem na boisku.

27. Michalak Mateusz – SLO Mikołajki, żeglarstwo (lodowe)

Mateusz to żeglarz lodowy, który wielokrotnie odnosił sukcesy w tej dyscyplinie, szczególnie 2017 roku kiedy to zajął III Miejsce w Bojerowym Pucharze Polski w klasie DN Junior Młodszy,
X miejsce w Bojerowych Mistrzostwach Europy, 2XX miejsce w Bojerowych Mistrzostwach Świata Juniorów w klasie DN.

28. Mielnicka Liwia - piłka ręczna, SP Mikołajki

Liwia to bardzo skuteczna i ambitna zawodniczka grająca na pozycji prawej rozgrywającej.
Uczennica klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach trenująca piłkę ręczną,
objęta programem Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorąca udział w rozgrywkach ligowych Warmińsko –Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej. Opisywana szczypiornistka w sezonie 2018/2019 reprezentuje barwy klubu MUKS „Omega” Mrągowo na zasadzie wypożyczenia. Osiągnięcia Liwii za rok 2018 to: Wicemistrzyni Powiatu Mrągowskiego SZS w piłce ręcznej dziewcząt
Wicemistrzyni Rejonu V SZS w piłce ręcznej dziewcząt., I miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej W-M WZPR., III miejsce w „Pucharze Podlasia” w Siemiatyczach.
Liwia została powołana do Kadry Wojewódzkiej W-M WZPR na Ogólnopolska Olimpiadę Młodzieży 2019.

29. Murach Maja - lekkoatletyka, UKS Atos Woźnice

Maja to czołowa zawodniczka w województwie w biegu na 100m oraz w skoku w dal w kat. U-14. Jej osiągnięcia w 2018 roku to: 3 miejsce w biegu na 100m w kat. 2005 i młodsi w Mistrzostwach Województwa LZS w Olecku, 2 miejsce w skoku w dal 2005 i młodsi, 3 miejsce w biegu na 60m - 2005 i młodsi w Mistrzostwach Województwa SZS w Olecku, 3 miejsce w biegu 4x 100m U-14 K (Kamila Kordek, Maja Murach, Sandra Pudlis, Martyna Kostrzeba) w Mistrzostwach Województwa WMZLA w Pasłęku, 1miejsce w skoku w dal oraz 2miejsce w biegu na 60m. w punktacji końcowej Czwartków Lekkoatletycznych w Lidzbarku Warmińskim. Maja uzyskała awans na Finał Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych.

30. Nasalski Filip – piłka nożna. MKS „Kłobuk” Mikołajki

Filip to Jedna z wiodących postaci drużyny Żaków Kłobuka Mikołajki, mimo młodego wieku. Niezwykle ambitny i pracowity, a przy tym bardzo skromny zawodnik. Bez wątpienia swoją postawą może służyć za wzór dla starszych kolegów. Z takim podejściem i zaangażowaniem do pracy na treningach ma szansę w przyszłości osiągać sportowe sukcesy.

31. Niegot Norbert- piłka ręczna, SP Mikołajki

Norbert to bardzo skuteczny i ambitny zawodnik grający na pozycji obrotowego. Uczeń klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach trenujący piłkę ręczną. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorący udział w rozgrywkach ligowych Warmińsko –Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej w sezonie 2017/2018. Osiągnięcia Norberta za rok 2018: II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Mrągowskiego SZS w piłce ręcznej chłopców, II miejsce w Mistrzostwach Rejonu V SZS w piłce ręcznej chłopców.

32. Olbryś Aleksandra- piłka ręczna, UKS Mikołajki

Aleksandra to bardzo skuteczna i ambitna zawodniczka grająca na pozycji lewej skrzydłowej. Uczennica klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach trenująca piłkę ręczną, objęta programem Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorąca udział w rozgrywkach ligowych Warmińsko –Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej. Osiągnięcia Oli za rok 2018 to: I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Gramy dla Niepodległej” w Reszlu, III miejsce w Półfinale Wojewódzkim SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Mikołajkach.

33. Piotrowicz Adrian piłka ręczna, UKS Mikołajki

Adrian to bardzo skuteczny i ambitny zawodnik grający na pozycji lewego skrzydłowego. Uczeń klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach trenujący piłkę ręczną. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorący udział w rozgrywkach Warmińsko – Mazurskiej Ligi Pozytywnej. Osiągnięcia Adriana za rok 2018 to: I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Handballiada 2018” w Mikołajkach, II miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Play Handball” w Ostródzie, III miejsce w Półfinale Wojewódzkim SZS w Piłce Ręcznej Chłopców w Olecku, VI miejsce w „Pucharze Podlasia” w Siemiatyczach.

34. Ponichtera Szymon – piłka nożna. MKS „Kłobuk” Mikołajki

Szymon to podstawowy zawodnik młodzików Kłobuka Mikołajki. Utalentowany zawodnik młodego pokolenia mikołajskiego klubu. Sumienny, pracowity i niezwykle ambitny, zawsze daje z siebie wszystko i nigdy nie odpuszcza. Z takim podejściem do pracy, ma szansę w przyszłości osiągnąć sportowy sukces.

35. Prałat Aleksander- piłka ręczna, UKS Mikołajki

Aleksander to bardzo skuteczny i ambitny zawodnik grający na pozycji lewego skrzydłowego. Uczeń klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach trenujący piłkę ręczną. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorący udział w rozgrywkach Warmińsko – Mazurskiej Ligi Pozytywnej. Osiągnięcia Olka za rok 2018 to: III miejsce w Półfinale Wojewódzkim SZS w Piłce Ręcznej Chłopców w Olecku, VI miejsce w „Pucharze Podlasia” w Siemiatyczach.

36. Prusinowski Igor – piłka nożna. MKS „Kłobuk” Mikołajki

Igor to niezwykle pracowity i ambitny zawodnik młodego pokolenia. Bardzo sympatyczny, miły i niezwykle lubiany zawodnik z bardzo dużymi możliwościami piłkarskimi, które są poparte sumienną i ciężką pracą na treningach i meczach. Zawodnik, którego każdy trener chciałbym mieć w swoim zespole.

37. Pudlis Sandra – lekkoatletyka, tenis stołowy, SP Baranowo

Sandra to uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Baranowie, i jednocześnie zawodniczka UKS Atos Woźnice. Osiągnięcia Sandry za 2018 rok to: III miejsce w Mistrzostwach Powiatu tenisa stołowego, III miejsce w Mistrzostwach Województwa w LA w sztafecie 4x100m III miejsce w XII Memoriał Zbigniewa Piątka w Tenisie Stołowym.

38. Szczepaniak Michalina- piłka ręczna, UKS Mikołajki

Michalina to bardzo skuteczna i ambitna zawodniczka grająca na pozycji lewej rozgrywającej. Uczennica klasy sportowej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach trenująca piłkę ręczną, objęta programem Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego, biorąca udział w rozgrywkach ligowych Warmińsko –Mazurskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej. Osiągnięcia Michasi za rok 2018 to: I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „Gramy dla Niepodległej” w Reszlu, III miejsce w Półfinale Wojewódzkim SZS w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Mikołajkach.

39. Śliwiński Jakub / Doda Kaja– załoga, żeglarstwo, MKŻ Mikołajki

Jakub i Kaja to młoda załoga obiecująco żeglująca regatowo na dwuosobowej międzynarodowej łodzi klasy CADET ,w 2018 wystartowała w regatach żeglarskich takich jak : Mikołajskie Mistrzostwa Polski Młodzików, XIII Piknik Żeglarski Mistrzostwa Klubu MKŻ Mikołajki . Jakub Śliwiński indywidualnie startował w bojerowej klasie ICE OPTIMIST w 2018 zajął 9 miejsce w Pucharze Polski , 29 miejsce w Bojerowych Mistrzostwach Świata Juniorów Siaulai/Litwa Jezioro Rekyvos, 27miejsce Bojerowe Mistrzostwa Europy Juniorów Ryga/Jezioro Kiserers,4m Mistrzostwa Flotylli Wschodniej Olsztyn / Jezioro Krzywe,11 miejsce Memoriał H. Aniołkowskiego i J. Nowickiego Giżycko / Niegocin, 2 miejsce Mistrzostwa MKŻ Mikołajki Śniardwy.

40. Śliwiński Łukasz / Śliwiński Mateusz– załoga, żeglarstwo, MKŻ Mikołajki

Łukasz i Mateusz to młoda załoga obiecująco żeglująca regatowo na dwuosobowej międzynarodowej łodzi klasy CADET ,w 2018 wystartowali w regatach żeglarskich takich jak : Mikołajskie Mistrzostwa Polski Młodzików, XIII Piknik Żeglarski Mistrzostwa Klubu MKŻ Mikołajki .Łukasz Śliwiński Mikołajskie Mistrzostwa Polski Młodzików, XIII Piknik Żeglarski Mistrzostwa Klubu MKŻ Mikołajki .Łukasz Śliwiński indywidualnie startujący w bojerowej klasie ICE OPTIMIST w 2018 zajął czwarte miejsce w Pucharze Polski , 24 miejsce w Bojerowych Mistrzostwach Świata Juniorów Siaulai/Litwa Jezioro Rekyvos, 20 miejsce w Bojerowych Mistrzostwach Europy Juniorów Ryga/Jezioro Kiserers, 3 miejsce w Mistrzostwach Flotylli Wschodniej Olsztyn / Jezioro Krzywe, 5 miejsce Memoriał H. Aniołkowskiego i J. Nowickiego Giżycko / Niegocin , 1 miejsce Mistrzostwa MKŻ Mikołajki Śniardwy.

41. Ślonski Karol – lekkoatletyka, tenis stołowy, SP Baranowo

Karol to uczeń V klasy Szkoły Podstawowej w Baranowie uprawiający lekkoatletykę, piłkę nożną i tenis stołowy. Osiągnięcia Karola w 2018 roku to: I miejsce w Powiatowym Turnieju Tenisa stołowego , I miejsce w Mistrzostwach Rejonu V w Tenisa Stołowego, IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej, I miejsce w XII Memoriale Zbigniewa Piątka w Tenisie Stołowym

42. Trzeciakiewicz Alan – piłka nożna. MKS „Kłobuk” Mikołajki

Alan to podstawowy zawodnik drużyny młodzików Kłobuka Mikołajki. Mimo młodego wieku zawsze prezentuje się w pełni profesjonalnie, zarówno na boisku piłkarskim jak i poza nim. Dzięki talentowi, ambicji i uporowi w dążeniu do celu, ma wszelkie zadatki do tego, aby w przyszłości odnosić sukcesy zarówno w sporcie jak i życiu osobistym.

43. Turek Bartosz - lekkoatletyka, UKS Atos Woźnice

Bartosz to najlepszy zawodnik w biegu na 100m i 200m w województwie i czołowy w kraju w kat. U-18. Osiągnięcia Bartka w 2018 roku to: 2miejsce w biegu na 100m w kat. 2002 i starsi
2miejsce w biegu na 200m w kat. 2002 i starsi, 1miejsce w Sztafecie 4x100m M ( Baczewski Dominik 2003, Turek Bartosz 2002, Morgaś Tomasz 1991) w Mistrzostwach Województwa LZS w Olecku, 1miejsce w biegu na 100m w kat. 2002-2004w Mistrzostwach Województwa SZS w Olecku , 4 miejsce w biegu na 100m XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS „Siła Niepodległej” w Siedlcach. Bartek został objęty szkoleniem Zaplecza Kadry Narodowej.

44. Tymińska Katarzyna / Pieńkowska Natalia– załoga, żeglarstwo, MKŻ Mikołajki

Katarzyna i Natalia to młoda załoga obiecująco żeglująca regatowo na dwuosobowej międzynarodowej łodzi klasy CADET ,w 2018 wystartowały w regatach żeglarskich takich jak : Mikołajskie Mistrzostwa Polski Młodzików, XIII Piknik Żeglarski Mistrzostwa Klubu MKŻ Mikołajki . Katarzyna Tymińska indywidualnie w 2018 startowała na bojerowej klasie ICE OPTIMIST w takich regatach jak :Mistrzostwa Flotylli Wschodniej Olsztyn, Memoriał H. Aniołkowskiego i J. Nowickiego Giżycko / Niegocin , Mistrzostwa MKŻ Mikołajki /Śniardwy.


45. Walczak Karolina – SLO Mikołajki, brazylijskie jiu-jitsu

Karolina to bardzo ambitna i waleczna zawodniczka. Osiągnięcia Karoliny w 2018 roku to:
Mistrzostwo Europy  w kategori Gi Juvenile female, Mistrzostwo Europy  w kategorii No Gi Juvenile Female. Karolina posiada purpurowy pas.

46. Walentynowicz Michał – piłka nożna, MKS „Kłobuk” Mikołajki

Michał to podstawowy zawodnik zespołu Trampkarzy w klubie MKS Kłobuk Mikołajki. Niezwykle sumienny, pracowity i świadomy chłopak, który wie, że tylko ciężką pracą i uporem można osiągnąć sukces. Jego zaangażowanie, sumienność i bez wątpienia coraz bardziej widoczny talent uwidaczniają zawodnika z którym każdy trener chciałby pracować.

47. Wawrzynowicz Dawid - lekkoatletyka, UKS Atos Woźnice

Dawid to młody lekkoatleta. Osiągnięcia Dawida w 2018 roku to: 3 miejsce w biegu na 1000m w kat. 2005 i młodsi podczas Mistrzostw Województwa LZS w Biegach Przełajowych Pasłęku, 3 miejsce w sztafecie 4x100 U-14 M (Wawrzynowicz Dawid, Dominik Szyłejko, Wawrzynowicz Gabriel, Majewski Dawid)podczas Mistrzostw Województwa WMZLA w Pasłęku.

48. Wawrzynowicz Julia - lekkoatletyka, UKS Atos Woźnice

Julia to czołowa zawodniczka w województwie i w kraju w biegach średnich w kat. U-16. Osiągnięcia Julki za 2018 rok to: 3 miejsce w biegu na 1000 mw Mistrzostwach Województwa SZS w biegach przełajowych w Pasłęku, 1 miejsce w biegu na 600m w kat. 2003-2004 i 1 miejsce w skoku w dal w kat. 2003-2004 w Mistrzostwach Województwa LZS w Olecku, 3 miejsce w biegu na 600m w kat. 2002-2004 w Mistrzostwach Województwa SZS w Olecku, 9 miejsce w biegu na 600m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 w Ciechanowie. Julia została powołana do Kadry Województwa Młodzików.

49. Wąsiakowska Martyna – SLO Mikołajki, siatkówka

Martyna to utalentowana siatkarka, na co dzień zawodniczka MOSiR Giżycko. W 2018 roku grała w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików.

50. Zawilińska Magdalena – SLO Mikołajki, tenis ziemny

Magdalena aktywnie uprawia tenis ziemny. Osiągnięcia Magdy za 2018 rok to: III miejsce w Turnieju Tenisa PGE Narodowy podczas Narodowego Dnia Tenisa, III miejsce w kategorii dziewcząt do lat 12 w Wiosennym Turnieju Rodzinnym w Mikołajkach, II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Pisza - II miejsce w II Świątecznym Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Mrągowo.

Dodaj komentarz