Zakończyło się Grand Prix Biegam Bo Lubię Polską Wieś. Od maja biegacze rywalizowali ze sobą na malowniczych trasach znajdujących się na terenie gminy Mikołajki. W tym czasie odbyło się 5 biegów, które wyłoniły zwycięzcę. 9 września odbyło się podsumowanie imprezy oraz dodatkowy bieg, który prowadził atestowaną trasą do miejscowości Stawek.

Zwycięzcą Grand Prix BBL Polską Wieś w kategorii Open został Rafał Wronowski, który trzykrotnie zwyciężał podczas tegorocznych zawodów. Kolejne miejsca na podium zajęli Dominik Drażba oraz Przemysław Menziński. Wśród kobiet złoto zdobyła Katarzyna Alicka zdobywając aż cztery razy najwyższe miejsce na podium. Po srebro sięgnęła Sylwia Murach, a po brąz Beata Pronobis.

-Na wyróżnienie tegorocznej edycji zasługuje frekwencja. Coraz więcej ludzi jest aktywnych, coraz więcej ludzi biega. Najbardziej cieszy to, że w zawodach startowały całe rodziny. Na początku dzieci w swoich kategoriach, a kibicowali im rodzice. Później odwrotnie, startowali rodzice, a kibicowały dzieci. Na wysokości zadania stanęli mieszkańcy wsi i ich sołtysi. Swoją gościnnością przyczynili się do stworzenia odpowiedniego charakteru tych zawodów. Tego typu inicjatywa to dowód na to, że wspólnie można wiele uczynić – mówi Jacek KiślukW sobotę 9 września odbył się festyn rodzinny połączony z podsumowaniem biegowego grand prix. Z tej okazji biegacze jeszcze raz wzięli udział w rywalizacji, lecz tym razem bieg nie był wliczany do klasyfikacji generalnej. Wśród startujących zjawiła się również wyjątkowa osoba.

-Co do biegu towarzyszącego podsumowaniu GP - Bieg "Mazurska Piątka"  - warto podkreślić, że był to bardzo szybki bieg na atestowanej trasie. Bieg do bicia rekordów życiowych. Na wyróżnienie zasługuje start pana Edmunda Pałasza z Pomorza, który wystartował mimo I stopnia niepełnosprawności. Udowodnił nam sprawnym ludziom, jak jesteśmy słabi, bo nie mając żadnych ograniczeń często się poddajemy. Pan Edmund poruszający się o kulach z jedną nogą sprawną pokonał bez problemu 5-kilometrową trasę – podsumowuje organizator Jacek Kiśluk.

Grand Prix Biegam Bo Lubię Polską Wieś za nami. Lecz to nie koniec sportowych emocji w Mikołajkach. 10 grudnia w ramach imprezy Mikołajki w Mikołajkach odbędzie się V Półmaraton Mikołajkowy oraz XIII Mikołajkowe Biegi Uliczne.

Dodaj komentarz