Konkurs na świąteczną pocztówkę, świąteczne pierniki oraz - to już w same Mikołajki w Mikołajkach - świąteczny turniej szkół. Gmina Mikołajki oraz Centrum Kultury "Kłobuk" zapraszają uczniów lokalnych szkół do zabawy.

Świąteczna pocztówka stworzona przez uczniów mikołajskich szkół i przedszkoli będzie promować naszą gminę w oryginalny sposób: co roku wszyscy wysyłamy kartki z życzeniami do swoich bliskich, często rozsianych po całej Polsce. W tym roku będzie można napisać je na oryginalnych i unikatowych kartkach stworzonych rękoma utalentowanych, młodych artystów. Zwycięzkie prace zostaną bowiem wydrukowane i rozdane 8 grudnia podczas Mikołajek w Mikołajkach. Udział w konkursie mogą wziąć wyłącznie uczniowie placówek edukacyjnych z terenu Gminy Mikołajki. Uczestnicy wystartują w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe do klasy IV włącznie (kategoria I.) oraz klasy V – VIII szkół podstawowych (kategoria II.). Prace należy dostarczyć do 13 listopada 2019 r. do godz. 12.00 (więcej informacji w załączonym regulaminie).

Kolejnym konkursem, do którego można już się przygotowywać, jest przygotowanie piernika lub ciasteczek piernikowych. Oprócz samego przygotowania wypieku należy udostępnić też przepis. Wszystko po to by dzielić się z innymi tak jak nakazuje siąteczna tradycja. Uczestnictwo w konkursie należy zgłosić najpóźniej w dniu imprezy (8 grudnia, w godz.9.00 - 10.00) lub wcześniej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Gotowe ciasto wraz z przepisem na jego wykonanie należy dostarczyć bezpośrednio przed rozpoczęciem imprezy Mikołajki w Mikołajkach.

Ostatnią przygotowywaną atrakcją świąteczną na Mikołajki w Mikołajkach jest sprawnościowy turniej szkół. Drużyny reprezentujące placówki edukacyjne z terenu Gminy Mikołajki rywalizować będą o puchar Sielawowego Króla. Zgłoszenia szkoły przesłać muszą do 29 listopada na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Regulaminy do pobrania:

Dodaj komentarz