W piątek (12 października) w Publicznej Szkole Podstawowej w Baranowie zostanie odsłonięty mural, upamiętniający setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Został zaprojektowany i wykonany przez uczennicę klasy ósmej, Klaudię Protasiuk, przy wsparciu koleżanek.

- Szkoła jest drugim, po domu rodzinnym miejscem, gdzie kształtują się postawy i przekonania dzieci i młodzieży – mówi Jacek Kiśluk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Baranowie. -To tu uczniowie uczą się szacunku do swojej Ojczyzny, uczestnicząc w uroczystościach upamiętniających ważne wydarzenia. W czerwcu, pod koniec roku, zaproponowałem, by uczniowie sami wymyślili, jak uczcić tak ważne wydarzenie, jakim jest stulecie odzyskania niepodległości. Wybrali mural i już w wakacje pomysłodawczynie przystąpiły do działania.
Praca nie była łatwa, gdyż mural zajmuje powierzchnię ok. 20 metrów kwadratowych i duża część prac była prowadzona z rusztowania. Pierwszego września uczniowie mogli już podziwiać skończone dzieło, zajmujące całą powierzchnię ściany na półpiętrze.
- Postanowiliśmy, że dzieło naszych uczennic zostanie uroczyście odsłonięte w trakcie uroczystości poświęconej Dniu Edukacji Narodowej oraz stuleciu odzyskania niepodległości przez Polskę – dodaje Kiśluk. - Nie byłoby wolności, gdyby nie światli i mądrzy, wykształceni Polacy. A za każdym wykształconym człowiekiem stoi jego nauczyciel. Dlatego też w tym roku postanowiliśmy połaczyć te dwa ważne wydarzenia w jedno święto. Zapraszamy wszystkich na naszą uroczystość.

Komentarze  
+4 # olsza 2018-10-10 13:20
super pomysł i jeszcze lepsze wykonanie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # hornet 2018-10-18 11:52
BRAWO DZIEWCZYNY!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz