Biuro Rachunkowe

Laureaci Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Oblicza miłości" zostali zaproszeni do udziału w XIII Międzynarodowym Dziecięcym i Młodzieżowym Festiwalu Kultury Narodowej Regionu Bałtyckiego.

Festiwal odbywa się w dniach 4-7 kwietnia w Kaliningradzie. Głównym celem jest rozwój, wspieranie i popularyzacja twórczości dzieci i młodzieży, zachowanie i rozwój  tradycji wielonarodowej kultury ludowej Federacji Rosyjskiej oraz promowanie kultury takich państw jak Niemcy, Polska, Łotwa, Litwa i Estonia. Uczestnicy festiwalu mają możliwość nawiązania przyjaźni i wzajemnego zrozumienia oraz dobrosąsiedzkich stosunków między narodami.

Nasz region będą reprezentują uczniowie kilku szkół powiatu mrągowskiego: Szkoła Podstawowa w Baranowie, Szkoła Podstawowa w Szestnie, Zespołu Oświatowego w Mikołajkach oraz uczniowie mrągowskiej szkół średnich.

Przygotowano utwory wykonywane indywidualnie oraz zespołowo. Wszystkie pokazują różnorodność naszej kultury, od piosenki ludowej charakterystycznej dla naszego regionu aż po utwory współczesne. Uczniowie włożyli dużo trudu i pracy w przygotowania do festiwalu. Mamy nadzieję, że występy naszych wychowanków spodobają się komisji festiwalu oraz publiczności zgromadzonej w Domu Kultury w Kaliningradzie. Wyjazd mógł dojść do skutku dzięki wsparciu 4 samorzadów: Urzędu Marszałkowskiego, Powiatu Mrągowskiego, Gminy Mikolajki oraz Gminy Mrągowo

Zespół Szkół w Baranowie

Dodaj komentarz